°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Vodiči, pozor: Slovákov potrápi poľadovica, vietor aj sneženie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
02.12.2020 18:40

BRATISLAVA - Poľadovica, sneženie aj silný vietor na horách potrápia Slovákov počas štvrtka (3. 12.). Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na to upozorňuje na svojom webe. V tejto súvislosti vydal výstrahy prvého stupňa.


S poľadovicou treba rátať v niektorých regiónoch už od skorého rána, inde od 12.00 h. Jej tvorba predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Najlepšie počasie nájdete TU.

Vodiči, pozor: Slovákov potrápi
Zdroj: SHMÚ

V okrese Bratislava meteorológovia od 5.00 h očakávajú výskyt sneženia do dvoch centimetrov a vo vyššie položených častiach mesta do päť centimetrov nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravu a pohyb osôb. Pre Banskobystrický, Prešovský a Žilinský kraj platí výstraha pred vetrom na horách od 12.00 h.

Nočné teploty môžu dosiahnuť až mínus 15 stupňov

Na Slovensku možno očakávať ďalšiu mrazivú noc. Je pravdepodobné, že miestami môže teplota dosiahnuť aj mínus 15 stupňov Celzia. Na sociálnej sieti na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Na severe a východe krajiny sa podľa meteorológov stihne výraznejšie ochladiť. "V dolinách sme aj uplynulú noc namerali teplotu pod mínus 15 stupňov Celzia a je pravdepodobné, že táto hodnota bude dosiahnutá aj túto noc," uviedol ústav s tým, že na niektorých staniciach totiž bolo v stredu okolo 20.00 h približne mínus 12 stupňov Celzia. Teplota pomaly ďalej klesá v Poprade, Vernári, Hrabušiciach, Kolbasove, Dobšinskej Ľadovej Jaskyni, Habure a väčšine staníc na hornej Orave.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články