°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

KORONAVÍRUS Gröhling: Plošné testovanie bude dôležité hlavne pre školy, učiteľov a žiakov

Branislav Gröhling
Branislav Gröhling
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
19.10.2020 10:00

BRATISLAVA – Plošné testovanie bude dôležité hlavne pre školy, učiteľov, žiakov, zamestnancov nemocníc a všetkých ľudí, ktorí nerobia z domu a prichádzajú do kontaktu s inými. Na sociálnej sieti to v súvislosti s plošným testovaním obyvateľov Slovenska na nový koronavírus uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).


Šéf rezortu školstva tvrdí, že je to správne riešenie. "Povedzme si, akú máme inú možnosť? Tento plán si už všíma aj zvyšok Európy a myslím si, že sa budú môcť inšpirovať," uviedol minister školstva. Pripomenul, že test bude bezplatný. "Rýchlo a efektívne identifikujeme tých, ktorí by mohli šíriť nákazu. Máme inú možnosť? Nerobiť nič a čakať, kedy sa ľuďom prejavia príznaky, nakazia ďalších a nemocnice to nebudú zvládať," uviedol Gröhling.

"Prosím, aj po testovaní buďme naďalej zodpovední. Dodržiavajme hygienu, odstupy, rúška," povedal minister školstva. Ako dodal, iba vďaka spoločnej zodpovednosti sa budeme vedieť vrátiť k bežnému životu.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Do konca októbra Ozbrojené sily SR pripravia a počas novembra zrealizujú plošné testovanie obyvateľstva v súvislosti s novým koronavírusom. Po nedeľnom (18. 10.) zasadnutí vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že pôjde o operačnú misiu s názvom Spoločná zodpovednosť. Uviedol, že plánujú nasadiť všetkých disponibilných vojakov, policajtov a hasičov.


Nástroje k článkuZDROJ: TASRFacebook Branislav Gröhling - Vzdelanie je budúcnosť krajiny

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články