Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

Polícia zadržala v Humennom štyroch Indov: Nemali cestovné doklady, jeden skončil v nemocnici

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Marek Mrviš
09.09.2020 14:45

HUMENNÉ - Humenskí policajti zadržali na čerpacej stanici v meste Humenné krátko po polnoci 7. septembra štyroch Indov bez cestovných dokladov. Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická s tým, že zdravotný stav jedného z cudzincov si na mieste vyžiadal ošetrenie tímom rýchlej zdravotníckej pomoci. Podľa nej bol cudzinec následne hospitalizovaný v humenskej nemocnici na ARO.


Ako ďalej priblížila Kopernická, na miesto zadržania bola vyslaná aj hliadka oddelenia azylu Humenné RHCP Sobrance, ktorá cudzincov predviedla na oddelenie z dôvodu zistenia totožnosti a vykonania ďalších služobných úkonov.

„Cudzinci boli v zmysle zákona o pobyte cudzincov zaistení s cieľom zabezpečiť výkon administratívneho vyhostenia, keďže sa na našom území zdržiavali neoprávnene, bez povolenia príslušných orgánov. Boli vypočutí v prítomnosti tlmočníka. Počas spisovania zápisnice prejavili záujem požiadať o udelenie azylu na území SR z dôvodu obavy o svoj život,“ uviedla hovorkyňa.

Konanie o administratívnom vyhostení bolo podľa nej preto pozastavené a Indovia boli umiestnení v Záchytnom tábore Migračného úradu v Humennom, kde sa podrobia azylovej procedúre. Kopernická potvrdila, že všetci cudzinci sa podrobili aj testovaniu na ochorenie COVID-19, pričom výsledky boli negatívne. Ako ďalej doplnila, štvrtý zo skupiny cudzincov je naďalej hospitalizovaný v humenskej nemocnici.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články