°C

Pondelok, 3. august 2020. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Chcem sa venovať rozvoju konkurencie a ochrane spotrebiteľa, povedal nový šéf ÚRSO

Richard Sulík a Andrej Juris
Richard Sulík a Andrej Juris
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
08.07.2020 14:50

BRATISLAVA - Nový predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) Andrej Juris sa v najbližšom období chce sústrediť na zabezpečenie férových cien energií, ochranu spotrebiteľov a rozvoj konkurencie. Slovensko má podľa Jurisa priestor na zlepšenie situácie vo všetkých týchto oblastiach. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) označil Jurisa za odborníka a človeka s výbornou povesťou.


"Mám istotu, že nebude pod vplyvom rôznych skupín. Naopak, že sa bude snažiť o maximálne férovú reguláciu cien," povedal Sulík v stredu po rokovaní vlády. To podľa ministra znamená okrem iného zníženie cien za distribúciu elektrickej energie.

Chcem sa venovať rozvoju
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

ÚRSO má podľa Jurisa nástroje na reguláciu cien sieťových odvetví a prirodzených monopolov. "Tu vnímam priestor na zvýšenú motiváciu týchto regulovaných subjektov, aby boli efektívnejšie, aby boli spoľahlivejšie, a teda aby sa aj možné úspory dokázali premietnuť do cien," povedal Juris.

Chcem sa venovať rozvoju
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Výrazný priestor na zlepšenie vidí Juris aj v oblasti ochrany spotrebiteľov. Zamerať sa chce v spolupráci s inými rezortmi na dotvorenie systému ochrany sociálne slabších obyvateľov pred energetickou chudobou.

Chcem sa venovať rozvoju
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

V oblasti dodávok energií chce Juris podporovať rozvoj konkurencie a zároveň aj implementáciu inovatívnych a ekologických riešení.


Galéria

Richard Sulík a Andrej Richard Sulík a Andrej

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: Topky/Maarty

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články