°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Chystáte sa cestovať do Chorvátska? Pozor, toto všetko by ste mali pred odchodom vedieť

Pohľad na Dubrovník
Pohľad na Dubrovník
Zdroj: TASR/AP Photo/Darko Bandic
29.06.2020 11:00

BRATISLAVA - Slováci môžu do Chorvátska cestovať s platným slovenským cestovným pasom alebo občianskym preukazom na dobu 90 dní bez víz. Vziať si so sebou môžu aj domáce zviera, nutné je však, aby malo cestovný pas, v ktorom sú zaznamenané potrebné vakcinácie. Na sociálnej sieti to pripomenula Polícia SR.


Policajti prízvukujú, že v prípade iných zvierat ako pes, mačka či fretka je nutné mať potvrdenie od veterinára o jeho zdravotnom stave. Rovnako aj deti musia mať svoj vlastný cestovný doklad, pripomínajú.

V súvislosti s výskytom nového koronavírusu je pred odchodom potrebné overiť si aktuálnu situáciu v Chorvátsku, rovnako podmienky vstupu do krajiny, ako aj situáciu v krajinách, cez ktoré budú ľudia prechádzať.

Nahlásiť v Chorvátsku treba aj nosenie chladných zbraní, ako kaser, lovecký nôž, bejzbalová palica, obušok. "Prítomnosť takejto zbrane ohláste ihneď a proaktívne policajtovi na hraničnom priechode. V opačnom prípade vám pri jej nájdení na hranici alebo kdekoľvek v krajine hrozí zadržanie, priestupkový súd a odňatie zbrane do vyriešenia priestupku," dodáva polícia s tým, že inak hrozí pokuta od 5000 do 40.000 chorvátskych kún alebo väzenie až na 60 dní.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články