FOTO Slováci, pozor! Z trhu sťahujú liek na liečbu krvného tlaku, TOTO je dôvod | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

FOTO Slováci, pozor! Z trhu sťahujú liek na liečbu krvného tlaku, TOTO je dôvod

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Egilok (na snímke) na liečbu vysokého krvného tlaku.
Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Egilok (na snímke) na liečbu vysokého krvného tlaku.
Zdroj: TASR/ŠÚKL
05.07.2019 21:10

BRATISLAVA - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z trhu liek Egilok na liečbu vysokého krvného tlaku. Dôvodom je podozrenie na výskyt tabliet Egilok 50 mg v balení lieku Egilok 25 mg. Užitie tablety s väčšou silou môže znamenať pre pacientov zdravotné riziko. Informovala o tom hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková.


ŠÚKL vyzýva užívateľov Egiloku, aby si svoje tabletky skontrolovali. Tabletky Egilok 25 mg majú na jednej strane štvrtiacu čiaru a na strane druhej písmeno „E“ s číslom „435“, zatiaľ čo tablety Egilok 50 mg majú na jednej strane poliacu čiaru a na druhej strane písmeno „E“ s číslom „434“.

ŠÚKL zároveň vyzýva pacientov, aby si skontrolovali číslo šarže lieku na obale. Z trhu sa sťahuje šarža číslo 2230N0518. Balenia s touto šaržou je nutné vrátiť do lekárne, kde budú vymenené za balenie s inou šaržou lieku. Lekárne akceptujú aj otvorené balenia s chýbajúcimi tabletami.

Ak sa v balení vyskytnú tablety so štvrtiacou čiarou, tak je možné ich bezpečne užívať. Tablety s poliacou čiarou majú pacienti rozpoliť a užiť polovicu tablety. V prípade, že sa v balení vyskytnú oba typy tabliet, je potrebné užívať do výmeny v lekárni iba 25 mg tablety.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články