°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

VIDEO Žalostný nárek Rómov v areáli nitrianskej nemocnice: Ich vajda vraj zomrel

Pred nitrianskou nemocnicou sa opäť zhromaždili davy Rómov.
Pred nitrianskou nemocnicou sa opäť zhromaždili davy Rómov.
Zdroj: Reprofoto/Ortodoxní Nitrančani
09.05.2019 18:00

NITRA - Keď minulý týždeň hospitalizovali v nitrianskej nemocnici rómskeho vajdu, podporiť ho prišli davy prívržencov. Postarali sa však o poriadny chaos. Pre bitku musela dokonca zasiahnuť polícia. O týždeň neskôr tu bolo znova rušno. Tentokrát však areálom znel žalostný a poriadne hlučný nárek - milovaný vajda mal totiž vydýchnuť naposledy.


Informácie o tom, že vajda zomrel, sa objavili na sociálnej sieti. Hlasné trúchlenie zachytila aj kamera. Doteraz však správu nikto oficiálne nepotvrdil. Vajdu potrápili vážne zdravotné problémy už minulú stredu, no z nemocniceho ho vtedy prepustili na vlastnú žiadosť. 

Vajdu hospitalizovali v nemocnici: FOTO Pred budovou sa zhromaždili Rómovia, zasahovala polícia

Zasiahnuť musela polícia

Atmosféru pred nemocnicou musela aj tento štvrtok po vajdovej hospitalizácii riešiť polícia. Hliadky sem podľa slov nitrianskej policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej vyslali z dôvodu rušenia verejného poriadku skupinou osôb. 

"Policajné  hliadky na mieste obnovili verejný poriadok a občania z nemocnice odišli," uviedla. Podobne ako minulý týždeň situácia vyvolala zmiešané reakcie verejnosti. Väčšina ľudí upozorňovala najmä na to, že desiatky Rómov blokujú cestu, ktorou prechádzajú sanitky.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin
VIDEO: tip čitateľa

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články