Politici vyjadrili sústrasť Antonovi Hrnkovi: FOTO Sú chvíle, keď ide politika bokom, drž sa | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi Hrnkovi: FOTO Sú chvíle, keď ide politika bokom, drž sa

Politici a najbližší kolegovia vyjadrili sústrasť Antonovi Hrnkovi.
Politici a najbližší kolegovia vyjadrili sústrasť Antonovi Hrnkovi.
Zdroj: SITA, FB/Peter Pellegrini, Topky/Maarty, Vlado Anjel, TASR
11.03.2019 16:00

BRATISLAVA - Včerajší tragický pád lietadla navždy poznačil život poslanca SNS Antona Hrnka. V momente prišiel o celú rodinu - manželku, syna aj dcéru. Aj politici sú len ľudia. Politiku odložili bokom a Hrnkovi vyjadrili sústrasť a zároveň mu popriali veľa síl. Premiér dal v prípade potreby k dispozícii vládny špeciál.


Ministerstvo zahraničných vecí SR potvrdilo, že medzi cestujúcimi boli štyria Slováci. Všetci štyria zahynuli spolu s ďalšími 153 cestujúcimi. Medzi obeťami leteckého nešťastia v Etiópii sú manželka, dcéra a syn poslanca za Slovenskú národnú stranu Antona Hrnka. On sám to včera potvrdil na sociálnej sieti. Štvrtou slovenskou obeťou je humanitárna pracovníčka.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Anton Hrnko

„S hlbokým smútkom oznamujem, že moja drahá manželka Blanka, syn Martin a scéra Michala zahynuli počas leteckej katastrofy v Addis Abebe dnes v ranných hodinách. Kto ste ich poznali, venujte im tichú spomienku,“ napísal na sociálnej sieti. 

Andrej Kiska

Prezident Andrej Kiska vyjadril úprimnú sústrasť rodinám obetí po havárii lietadla v Etiópii. „Asi sa nedá slovami popísať utrpenie, ktorým prechádza rodina, keď náhle zomrie blízky človek. O čo väčší žiaľ musí prežiť človek, keď mu takto náhle a tragicky zomrie manželka a dve deti. Úprimnú sústrasť, pán Hrnko, Vám aj celej Vašej rodine. Úprimnú sústrasť aj všetkým blízkym štvrtej obete zo Slovenska a pozostalým všetkých, ktorí pri tejto nehode stratili blízkeho človeka."

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Andrej Kiska

Peter Pellegrini

Premiér Peter Pellegrini sa v čase tragických udalosti nachádzal mimo Slovenska a úprimnú sústrasť vyjadril prostredníctvom videa na sociálnej sieti. „Chcem vyjadriť rodinám pozostalých úprimnú a hlbokú sústrasť a uistiť ich, že vláda Slovenskej republiky je v prípade potreby pripravená kedykoľvek poskytnúť vládny špeciál.“

Robert Fico

Rodinám obetí kondoloval aj expremiér a predseda Smeru Robert Fico. „Hlboko ma zasiahla informácia o páde etiópskeho lietadla, a to o to viac, že na jeho palube sa nachádzala rodina kolegu, poslanca Antona Hrnka,“ vyhlásil Fico na Facebooku.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Robert Fico

Denisa Saková

„Moje myšlienky patria v tejto chvíli Antonovi Hrnkovi. Nikto si nedokáže predstaviť, čo prežívaš, a tvoj žiaľ nezmiernia žiadne slová,“ napísala na sociálnej sieti ministerka vnútra Denisa Saková. Ani podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála niet slov, ktoré by v tejto chvíli zmiernili bolesť.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Denisa Saková

Peter Žiga

„Vyjadrujem hlbokú sústrasť rodinám obetí leteckej katastrofy v Etiópii a osobitne kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri tomto hroznom nešťastí prišiel o to najcennejšie, o svojich najbližších. Je to taká strašná správa, až jej bolo ťažké uveriť...,“ reagoval minister hospodárstva Peter Žiga.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Peter Žiga

Robert Kaliňák

Pridal sa aj exminister vnútra Robert Kaliňák. „Ťažko sa mi pri takejto obrovskej tragédii hľadajú slová. Vyjadrujem úprimnú sústrasť nášmu kolegovi Antonovi Hrnkovi, ktorý pri leteckom nešťastí prišiel o svojich najbližších.“  Pridal sa aj Martin Glváč. „Tono, nie ako kolega, ale aj ako priateľ... Úprimnú hlbokú sústrasť v tejto nesmierne ťažkej chvíli...“

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Robert Kaliňák

Maroš Šefčovič

„Pred chvíľou som sa, ako všetci, dozvedel správu o strašnej tragédii, ktorá ma šokovala. Antona Hrnka poznám osobne, o to viac ma zasiahla táto veľmi smutná udalosť. So smútkom a zármutkom mu vyjadrujem hlbokú úprimnú sústrasť,“ uviedol na sociálnej sieti Šefčovič.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Maroš Šefčovič

Zuzana Čaputová

Úprimnú sústrasť vyjadrila aj Zuzana Čaputová. „Hlboko ma zasiahla správa o dnešnej tragickej leteckej nehode. Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť pánovi Hrnkovi a všetkým pozostalým.“

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Zuzana Čaputová

Andrej Danko

Na sociálnej sieti blízkym obetí kondolovala aj Slovenská národná strana a jej líder Andrej Danko. „V tejto chvíli ťažko hľadať slová. Tonko môj som s Tebou. Vyjadrujem úprimnú sústrasť.“

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Andrej Danko

Béla Bugár

„Pri leteckej katastrofe v Etiópii zahynuli štyria občania Slovenskej republiky. Chceli by sme vyjadriť úprimnú sústrasť všetkým pozostalým aj v mene strany Most-Híd. Pán Hrnko, prajeme Vám veľa síl v tejto ťažkej chvíli,“ uviedla strana Most-Híd. Úprimnú sústrasť adresoval pozostalým aj líder strany Most-Híd Béla Bugár.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Béla Bugár

Igor Matovič

„Sú chvíle, keď by sme mali dokázať odložiť politiku aj napriek tomu, že stojíme na druhej strane rieky,“ napísal predseda OĽaNO Igor Matovič. V mene celého poslaneckého klubu OĽaNO vyjadrujila Antonovi Hrnkovi úprimnú sústrasť v súvislosti s leteckým nešťastím aj Veronika Remišová. 

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Richard Sulík

„Sú chvíle, keď politika nehrá žiadnu rolu. Vyslovujem úprimnú sústrasť Antonovi Hrnkovi k strate rodiny a aj rodine pani Olexovej,“ napísal Sulík.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Richard Sulík

Pridal sa aj Ľubomír Galko či Lucia Ďuriš Nicholsonová. „Úprimnú sústrasť. Vážený pán kolega Hrnko, v mene poslaneckého klubu SaS príjmite, prosím, vyjadrenie našej hlbokej sústrasti a účasti. Je nám nesmierne ľúto, aká tragédia postihla Vašu rodinu. Viem, že slová nič nepomôžu ani nezahoja. Myslíme na Vás v tejto ťažkej chvíli,“ napísala v mene klubu SaS Natália Blahová.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Lucia Nicholsonová

Boris Kollár

„Chcem vyjadriť úprimnú sústrasť a našu účasť na obrovskom nešťastí nášho kolegu. Je nám to neskutočné ľúto,“ napísal na Facebooku líder hnutia Sme rodina Boris Kollár. S kondolenciami sa pridal aj stranícky kolega Milan Krajniak.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Boris Kollár

Pridali sa mnohí ďalší

Úprimnú sústrasť vyjadrili aj nezaradení poslanci NR SR Alena Bašistová a Martin Poliačik. Rovnako sa pridali šéfovia mimoparlamentných strán Progresívne Slovensko Igor Štefunko a Spolu Miroslav Beblavý. „Úprimnú sústrasť, pán Hrnko. Je to nepredstaviteľná tragédia a mrazivý úder krutej náhody,“ napísal Beblavý.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Miroslav Beblavy

„Môžeme mať iné názory na to, ako má svet fungovať, ale súcit a empatia sú univerzálne. Úprimnú sústrasť, pán Hrnko,“ napísal Štefunko.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Ivan Štefunko

Úprimnú sústrasť vyjadril aj štátny tajomník ministerstva obrany Róbert Ondrejcsák (Most-Híd) i štátny tajomník rezortu zdravotníctva Jaroslav Ridoško (SNS). „Veľká tragédia, ktorá zasiahla nášho blízkeho kolegu a priateľa. Berie slová, vyslovujem len hlbokú úprimnú sústrasť,“ uviedol na sociálnej sieti. Pridal sa aj Ondrej Dostál.

Politici vyjadrili sústrasť Antonovi
Zdroj: Facebook/Ondrej Dostál

„Kresťanskí demokrati vyjadrujú úprimnú sústrasť pánovi Hrnkovi a všetkým blízkym obetí leteckej tragédie v Etiópii,“ uviedlo hnutie KDH. Úprimnú sústrasť vyjadril aj Alojz Hlina na svojom profile. 

Na palube lietadla Etiópskych aerolínií, ktoré sa v nedeľu ráno zrútilo krátko po štarte z letiska v Addis Abebe, boli cestujúci 33 národností vrátane 32 Keňanov a 17 Etiópčanov. Stroj vzlietol z Addis Abeby o 6.38 h SEČ, havaroval niekoľko minút po štarte a neprežil to ani jeden z ľudí nachádzajúcich sa na palube.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články