Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

Sťažnosť Antonina Vadalu by mal súd riešiť urgentne: Možno sa rozhodne už zajtra

Zdroj: foto: Miro Vacula
11.04.2018 13:30

BRATISLAVA - Sťažnosťou talianskeho podnikateľa Antonina V. žijúceho na východe Slovenska voči nedávnemu rozhodnutiu Krajského súdu (KS) v Košiciach, ktorý ho vzal do väzby, sa bude senát Najvyššieho súdu (NS) SR zaoberať na svojom neverejnom zasadnutí v zákonnej lehote, a to, ako vo väčšine väzobných prípadoch, urgentne.


"Na NS SR napadla trestná vec Antonina V. v piatok 6. apríla. V predmetnej veci zatiaľ nie je vytýčený termín. Vo väzobných veciach sa rozhoduje urgentne. V tomto konkrétnom prípade nie je súd viazaný žiadnymi lehotami," uviedla v stredu hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Podľa neoficiálnych informácií, ktoré nie sú potvrdené, by trojčlenný senát vo veci Antonina V. mohol rozhodnúť už vo štvrtok (12.4.). Keďže pôjde o neverejné zasadnutie, nebudú na ňom prítomné procesné strany. To znamená, že ani prokurátor, ani obvinený, teda sťažovateľ Antonino V., a ani jeho obhajca.

Senát je zložený z troch sudkýň a jedného sudcu. Tento senát v zložení sudkýň nedávno rozhodoval v kauze tunelovania nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest, kde je hlavný obžalovaný veľkopodnikateľ Jozef M.

Krajská prokuratúra (KP) v Košiciach podala na súde návrh na vydávaciu väzbu pre Antonina V., ktorý je v Taliansku trestne stíhaný za drogovú činnosť a súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. "Originál európskeho zatýkacieho rozkazu a ďalšie potrebné listiny sme doručili spolu s návrhom na vydávaciu väzbu Krajskému súdu v Košiciach," uviedol v pondelok (9.4.) hovorca košickej KP Milan Filičko. O návrhu prokuratúry môže KS rozhodovať až po tom, čo NS rozhodne o vyššie uvedenej sťažnosti obvineného proti súčasnej predbežnej väzbe.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Miro Vacula

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články