Nová megainvestícia: Slovensko je v hre o ďalšiu automobilku, Japonci sú na ceste! | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Nová megainvestícia: Slovensko je v hre o ďalšiu automobilku, Japonci sú na ceste!

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: SITA
07.03.2017 11:50

BRATISLAVA - Nová automobilka? Slovensko je v hre o ďalšiu megainvestíciu. Záujem o príchod na Slovensko má vraj automobilka Mitsubishi. So sebou by priniesla investície v hodnote 200 miliónov eur a stoviek pracovných miest. Nebude to však jednoduché, o fabriku zabojujú aj ďalší konkurenti.


Po dobrej správe o príchode centra firmy Amazon, ktoré vytvorí prácu pre tisíc ľudí, prichádza ďalšia dobrá správa. Slovensko je v hre o ďalšiu investíciu. Špekuluje sa totiž o príchode japonskej automobilky Mitsubishi.

200 miliónov a stovky pracovných miest

Informoval o tom napríklad portál carscoops.com či webstránka digi24.ro s tým, že predstavitelia fabriky sú v kontakte s predstaviteľmi. Na Slovensku o tom informoval ako prvý portál aktuality.sk. Správu priniesol aj rumunský portál Business Review s odvolaním sa na vládne zdroje, ktoré priniesol iný portálstirileprotv.ro.

Znak automobilky
Nová megainvestícia: Slovensko je
Zdroj: SITA

Investícia by mala mať hodnotu 200 miliónov eur a vytvoriť by mohla až niekoľko stoviek pracovných miest. Údajne má ísť o prvú motoráreň v Európskej únii.

Slovensko bojuje s Maďarskom a Rumunskom

Okrem Slovenska je v hre Rumunsko aj Maďarsko. Podľa rumunského portálu digi24.ro majú zástupcovia automobilky rokovať s predstaviteľmi tamojšej vlády o prípadnej pomoci. V hre sú lokality v okrese Temešvár alebo Prahov, obe v blízkosti diaľnic. Portálu potvrdil, že s automobilkou je v kontakte aj premiér Sorin Grindeanu, bez ďalších detailov. 

Len nedávno prišla na Slovensko nová fabrika automobilky Jaguar Land Rover. Závody majú u nás aj automobilky ako PSA Peugeot Citroën, Kia Motors či Volkswagen.


Galéria

Ilustračné foto. Znak automobilky

Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA/AP Photo/Bernd Kammerer, archív

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články