Automobilka potvrdila smrteľný pracovný úraz pri výstavbe závodu: Zistili viacero porušení | Topky.sk

°C

Piatok, 22. november 2019. Meniny má Cecília, zajtra Klement.

Automobilka potvrdila smrteľný pracovný úraz pri výstavbe závodu: Zistili viacero porušení

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Martin Havran
23.03.2017 15:55

NITRA – Predstavitelia automobilky Jaguar Land Rover potvrdili, že na stavenisku závodu v Nitre došlo v pondelok 20. marca k smrteľnému úrazu.


„Pracovník zamestnaný externou stavebnou spoločnosťou mal v pondelok večer nehodu a, bohužiaľ, na následky zranení zomrel. V myšlienkach sme v tejto smutnej chvíli s jeho rodinou a priateľmi. Spolu so stavebnou firmou a príslušnými inštitúciami zisťujeme príčinu tejto tragickej nehody,“ uviedla Lisa Palmer zo spoločnosti Jaguar Land Rover.

Pri nehode zahynul 22-ročný robotník, ktorý pracoval v koši pohyblivej pracovnej plošiny vo výške približne desať metrov. „Pri jej obsluhe dal kôš do pohybu a následne došlo k pritlačeniu pracovníka medzi oceľovú strešnú konštrukciu a zábradlie koša plošiny. Pracovník utrpel zranenia, na základe ktorých v nemocnici zomrel,“ uviedol hlavný inšpektor práce Róbert Bulla.

Na pracovisku, kde sa smrteľný úraz stal, už Inšpektorát práce vykonáva inšpekciu. Tá je zameraná na dodržiavanie predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. „Z doterajšieho šetrenia bolo zistených viacero porušení právnych predpisov a ostatných predpisov na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. Miera zavinenia vo vzťahu k zodpovednosti za smrteľný úraz sú predmetom inšpekcie práce. Za zistené nedostatky môže byť uložená sankcia až do výšky 200.000 eur,“ povedal Bulla.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/Martin Havran

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články