Pondelok, 17. máj 2021. Meniny má Gizela, zajtra Viola.

Zamestnancom michalovskej fabriky tiekli nervy: Vedenie sa postaralo o poriadny rozruch

Yazaki na Zemplíne
Yazaki na Zemplíne
Zdroj: Topky.sk
28.04.2016 19:50

MICHALOVCE - Rozruch v michalovskej spoločnosti Yazaki Wiring Technologies Slovakia spôsobilo zverejnenie časti dokumentu na sociálnej sieti, v ktorom sa píše o prísnom zákaze používania toaliet 30 minút pred koncom zmeny.


"Yazaki striktne dementuje informáciu o zákaze používania toaliet pre zamestnancov. Spoločnosť prijala opatrenia na zvýšenie pracovnej disciplíny a proti svojvoľnému a opakovanému, dlhodobému opúšťaniu pracovného miesta počas a hlavne pred koncom pracovného času," informovala o situácii manažérka oddelenia ľudských zdrojov spoločnosti Iveta Veľasová. Zverejnené stanovisko na sociálnej sieti je podľa slov vedenia neoficiálnym dokumentom, ktorý mal slúžiť na interné účely.   

Predseda odborovej organizácie Ľuboslav Kračanský potvrdil, že firma má dlhodobo problémy s disciplínou, preto vedenie prišlo s týmto opatrením, ktoré podľa jeho slov nebolo jedno z najšťastnejších. "Vedenie prišlo na to, že urobilo chybu. Dá sa povedať, že oni to tak nemysleli. Bolo to zle povedané svojim podriadeným," povedal Kračanský s tým, že riadiaci pracovníci to zle tlmočili, čo znamená, že vznikla komunikačná chyba. Potvrdil tiež, že stanovisko nebolo nikde na nástenke vo firme zverejnené.

Podľa slov Kračanského išlo o to, aby sa operátorom výroby zamedzilo vzďaľovať sa od svojho pracoviska v rámci pracovného času. Potvrdil, že ku koncu pracovnej zmeny vznikali problémy s tým, že niektorí ľudia využívali tento čas na fajčiarsku prestávku alebo sa šli prezliekať do šatne. "Predák pracovníka na toaletu pustí. Ide o to, aby každý svojmu priamemu nadriadenému povedal, kedy, čo chce a prečo. Tým pádom predák vie, kde toho človeka má," dodal Kračanský na margo problémov, ktoré vznikali vtedy, keď riadiaci pracovník nemal pri linke polovicu ľudí a nevedel, kde sa nachádzajú. 

Podľa predsedu odborovej organizácie sa mu nikto zo zamestnancov nesťažoval, že nemohol ísť na toaletu. Spoločnosť zamestnáva v michalovskej fabrike, kde sa vyrábajú káblové zväzky pre automobilový priemysel, viac ako 3000 ľudí. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: topky.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články