V tábore v Sečovciach museli zasahovať policajti: Došlo k hádke medzi utečencami! | Topky.sk

Utorok, 26. marec 2019. Meniny má Emanuel, zajtra Alena.

V tábore v Sečovciach museli zasahovať policajti: Došlo k hádke medzi utečencami!

Útvar policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.
Útvar policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach.
Zdroj: TASR
04.08.2015 20:00

SEČOVCE - Výtržnosti v Útvare policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach. Medzi imigrantmi došlo ku konfliktu. Vášne musela hasiť až polícia.


"Dnes v predpoludňajších hodinách niekoľko cudzincov porušilo vnútorný poriadok zariadenia Útvaru policajného zaistenia pre cudzincov v Sečovciach. Konfliktom vyvolaným medzi sebou policajti zasiahli v súlade so zákonom o PZ. Okamžite zabránili pokračovaniu konfliktom a inciátorov oddelili od ostatných ubytovaných," povedala pre Topky Denisa Baloghová z Prezídia policajného zboru.

Počas zásahu nebola zranená žiadna osoba a situácia je momentálne pokojná. Podobné incidenty sa stávali aj v minulosti a boli rovnako zvládnuté v súlade so zákonom o policajnom zbore. Sečovce sú jedným z dvoch zariadení slúžiacich na umiestnenie cudzincov obmedzených na osobnej slobode na základe rozhodnutia o zaistení vydaného službou hraničnej a cudzineckej polície podľa zákone o pobyte cudzincov.

Sú tu zaistené hlavne osoby, ktoré boli neoprávnene na území SR a momentálne čakajú na vrátenie do Maďarska na základe Dublinského nariadenia. Malo by to byť okolo 130 osôb.


Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články