Hoaxy a konšpiračné teórie | Topky.sk
Streda, 25. máj 2022. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Hoaxy

Práškujú nás sušeným covidom? Slovákov rozrušil žltý povlak na autách či oknách: Jednoduché vysvetlenie

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Video
18.05.2022 15:00

BRATISLAVA - Slovensko je krajina, kde sa výnimočne darí hoaxom a dezinformáciam. Ľudia sú tu totiž náchylní veriť takmer každej správe bez toho, aby si ju overili, či z banalít vytvárať konšpirácie, za ktoré by sa nemusel hanbiť ani najlepší bájkar na svete. viac »

Šíri sa ďalší HOAX: Na fotografii nie sú žiaci z ukrajinského Ľvova, ale z ruskej Penzy

Šíri sa ďalší HOAX:

18.05.2022 11:07

BRATISLAVA - Začiatkom mája 2022 sa na slovenskom Facebooku šírila fotografia, podľa ktorej si údajne v apríli tohto roku ukrajinské deti v Ľvove pripomínali narodeniny Adolfa Hitlera tým, že na námestí vytvorili obrazec hákového kríža. To však nie je pravda, fotografia pochádza z roku 2016 a vznikla v ruskom meste Penza. viac »


Kampaň polície varuje pred podvodmi na Slovensku: Pozor na amerických vojakov, ide o tisíce eur

Kampaň polície varuje pred
FotoVideo

17.05.2022 20:00

BRATISLAVA – S množstvom internetových podvodov sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Podvodníci to skúšajú doslova na každom fronte a čakajú, kto sa chytí na háčik a vylákajú z neho obrovské peniaze. Nie raz sa stalo, že sa podarilo podvodníkom vylákať peniaze od starých ľudí. Polícia preto Slovákov cez špeciálnu kampaň upozorňuje na najčastejšie... viac »


Šíri sa ďalší HOAX: Dvadsať LNG tankerov neminie ročné palivo určené pre všetky autá na svete

Slovinsko otvára svoje hranice

12.05.2022 12:23

BRATISLAVA - Tisíce používateľov Facebooku od začiatku apríla 2022 zdieľali príspevok s tvrdením, že 20 tankerov so skvapalneným zemným plynom (LNG) spotrebuje pri ceste z USA do Európy toľko paliva ako všetky autá na svete za rok. Toto tvrdenie je nepravdivé. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


Ženu mali napadnúť Ukrajinci! Ukázala fotky, rozpovedala svoju verziu: Teraz má opletačky s políciou ona sama!

Ženu mali napadnúť Ukrajinci!

11.05.2022 19:30

PRAHA – Takto ma doriadili štyria Ukrajinci. Týmito slovami začala mladá Češka svoj status, v ktorom informovala o údajnom útoku voči nej. Pripojila aj zábery z lôžka, na ktorých je viditeľne dobitá. Okrem toho ju mali útočníci ešte okradnúť o značnú sumu peňazí a pokúsiť sa ju znásilniť. Status však už dnes na jej profile nenájdete. Polícia hovorí... viac »


Dvojica kontroverzných lekárov v hľadáčiku etickej komisie: Jasné slová jej šéfky! Takýto je ďalší postup

Dvojica kontroverzných lekárov v

09.05.2022 20:00

BRATISLAVA - Etická komisia zriadená s cieľom klepnúť po prstoch lekárom, ktorí šíria dezinformácia a hoaxy, riešila pôvodne až päť podnetov. Veci sa však pohli dopredu a aktuálne sú v centre ich pozornosti dvaja doktori - Peter Lipták a Andrej Janco. V ich prípade začal Úrad pre dohľad nad nad zdravotnou starostlivosťou ďalšie konania. viac »


Kradnú Ukrajinci Slovákom prácu? Prokremeľská propaganda funguje na plné obrátky: Takto to je, tvrdí polícia!

Kradnú Ukrajinci Slovákom prácu?
FotoVideo

03.05.2022 12:00

BRATISLAVS/KYJEV – Vojna na Ukrajine zúri už 69 dní a za ten čas sa udialo mnoho. Väčšina krajín uvalila na Rusko a ruského prezidenta Vladimira Putina tvrdé sankcie ako reakciu na agresiu voči Ukrajine. Okrem toho však vojna zúri aj na internete a prokremeľská propaganda zverejňuje stále nové a nové dezinformácie. Jednou z nich je, že Ukrajinci kradnú... viac »


Najskôr lži o Covid-19, teraz vojna: Českú biologičku rieši polícia! Modlite sa za Putina, vyzývala Peková

Biologička Soňa Peková je

25.04.2022 11:35

PRAHA - Biologička Soňa Peková sa po tom, ako šírila hoaxy o koronavíruse, zastáva ruského prezidenta Vladimira Putina. Pre konšpiračné rádio povedala, že mu ďakuje, že zbombardoval biologické laboratóriá na Ukrajine. viac »


Policajti majú pre ruskú propagandu zlé správy: Používaním Facebooku financujete ukrajinskú armádu! Tu je dôvod

Spoločnosť Facebook
FotoVideo

21.04.2022 15:00

BRATISLAVA - Mnohí proruskí spoluobčania vo veľkom tvrdia, že vláda tým, že poslala na Ukrajinu obranný systém S-300, tak nepriamo zatiahla Slovensko do vojny. Okrem toho im nie sú pochuti ani ďalšie kroky vlády, ktorá sa tak snažila našim východným susedom ukázať solidaritu v týchto ťažkých časoch. Policajti však upozornili na to, že aj tí, ktorí ... viac »


Nahnevaný Čekan: Vedecká pravda je len jedna! Takáto je skutočná realita o ivermektíne

Pavol Čekan
FotoVideo

15.04.2022 11:00

BRATISLAVA – Pomohol ivermektín zvládnuť Japoncom koronavírus? Tak takáto teória sa ešte koncom októbra minulého roku objavila na sociálnej sieti. V tom čase sa vo veľkom riešilo, či ivermektín pomáha, alebo nepomáha proti koronavírusu, keďže vyšli dve protichodné štúdie o jeho účinkoch. Jasne sa na túto tému vyjadril aj vedec Pavol Čekan. viac »


Policajti vyvracajú dezinformácie už päť rokov: Spomienka na začiatky! Viete, ktorý hoax riešili ako prvý?

Policajti vyvracajú dezinformácie už
FotoVideo

13.04.2022 18:59

BRATISLAVA – Už päť rokov pôsobia policajti na sociálnej sieti, kde sa snažia aktívne vyvraciať hoaxy a dezinformácie, ktoré sa vo veľkom šíria na internete. Za ten čas objasnili stovky až tisíce klamlivých a účelových informácií, ktoré sa vo veľkom zdieľali. Priblížili však, čo bol vôbec prvý hoax, ktorý museli uviesť na pravú mieru. viac »


Je Slovensko ďalšie na rade? Ruské ministerstvo zahraničia malo poslať hrôzostrašný odkaz: Jasné slová polície!

Je Slovensko ďalšie na
FotoVideo

11.04.2022 22:57

BRATISLAVA – Ani po vyše mesiaci a pol nie je vojne na Ukrajine koniec. Za ten čas prokremeľská propaganda šírila obrovské množstvo hoaxov, ktoré vo veľkom šírili aj slovenskí občania. Klamstvá o vojne na Ukrajine, o zničení systému S-300, ktorý sme Ukrajine darovali, či ďalšie. Teraz sa však objavil ďalší hoax. V ňom mal údajne rezort diplomacie Ruska... viac »


Bezcitní a cynickí! Konšpirátori prerazili dno VIDEOM z Buče, ktoré má spochybniť vraždenie civilistov

Bezcitní a cynickí! Konšpirátori

05.04.2022 09:15

BRATISLAVA – Stačí nekvalitný kamerový záznam, vymyslený príbeh k tomu a ľudia, ktorí sú ochotní správu šíriť ďalej. Sociálne siete zaplavili „hýbajúce sa“ mŕtvoly. Ide o videá natočené v uliciach zničených ukrajinských miest, ktoré zachytávajú aj telá obetí útokov. Našli sa však takí, ktorí začali tieto zábery spochybňovať a hlásať, že sa telá „hýbu.“ viac »


Slovenská polícia upozorňuje na hoaxy, ktoré sa šíria v súvislosti so zabíjaním v Buči

Slovenská polícia upozorňuje na
Video

04.04.2022 12:45

BRATISLAVA - Polícia upozorňuje na hoaxy, ktoré sa šíria v súvislosti so zabíjaním civilistov v ukrajinskej Buči. Konšpirátori podľa polície tvrdia, že na videách z ukrajinského mesta sa "hýbu mŕtvoly". Informuje o tom na sociálnej sieti. viac »


Prokremeľská propaganda kritizuje utečencov pre nenosenie rúšok: Jasný odkaz polície! Vodu kážu, víno pijú?

Prokremeľská propaganda kritizuje utečencov
FotoVideo

29.03.2022 19:00

BRATISLAVA – Hoaxy tu s nami sú od prvej vlny pandémie, kedy sa vo veľkom začali šíriť klamlivé informácie týkajúce sa koronavírusu, testovania, ale aj očkovania či protiepidemických opatrení. V súčasnosti sa však všetka pozornosť dezinformátorov presunula na vojnu na Ukrajine, keď vo veľkom šíria ruskú propagandu. Podľa polície starostlivosť prokremeľskej... viac »


Slováci sa zasa vyfarbili: Ukrajincom závidia pomoc aj zdravotnú starostlivosť, fotia si ich „drahé“ autá!

Slováci sa zasa vyfarbili:

23.03.2022 16:00

BRATISLAVA – Museli opustiť svoje domovy - často iba s jednou taškou a dokladmi - a odísť do cudzej krajiny, kde nikoho nepoznajú a nič nemajú. Na Slovensko od vypuknutia konfliktu na Ukrajine prišlo viac ako 269-tisíc utečencov, dočasné útočisko u nás od 1. marca našlo takmer 50-tisíc z nich. Dostali u nás strechu nad hlavou, stravu, oblečenie, hygienické... viac »


Ruská propaganda opäť prerazila dno: Objav storočia! Fotografi na bojisku? Jasný odkaz polície

Ruská armáda útočila na
FotoVideo

22.03.2022 18:00

BRATISLAVA – Vojna na Ukrajine so sebou prináša aj rôzne hoaxy a dezinformácie, ktoré vo veľkom šíri ruská propaganda. Takéto dezinformácie sa vo veľkom šíria aj na Slovensku a aj keď sa mnohé z nich snaží polícia vyvracať, stále sa nájdu nové a nové, ktoré nadržiavajú Rusku, prípadne tvrdia, že žiadna vojna nie je. Podobný hoax sa v súčasnosti vo ... viac »


Národný bezpečnostný úrad oznámil ďalší zablokovaný portál! Infovojna však zatiaľ stále funguje

Infovojna mala byť zablokovaná
FotoVideo

21.03.2022 14:57

BRATISLAVA - Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) zablokoval do 30. júna weby Hlavné správy, Armádny magazín, Hlavný denník a Infovojna. Ten posledný je však stále funkčný. viac »


Počty nakazených koronavírusom stúpajú: Majú na tom podiel utečenci z Ukrajiny? Rezort zdravotníctva vytiahol štatistiky

Počty nakazených koronavírusom stúpajú:

20.03.2022 07:00

BRATISLAVA – Upozorňujú na to už vopred. Príval utečencov z vojnou zmietanej Ukrajiny vyvoláva u mnohých Slovákov obavy z toho, že by mohli zhoršiť pandemickú situáciu a prispieť k rýchlejšiemu šíreniu koronavírusu. Týchto obáv si je vedomí aj rezort zdravotníctva, ktorý sa rozhodol už dnes vyvrátiť „zajtrajšie hoaxy.“ viac »


Tehotná žena z Mariupolu: Zomrela spoločne so svojím bábätkom! Prehovoril lekár, z jeho slov sa chce plakať

Tehotná žena z Mariupolu:

14.03.2022 12:30

MARIUPOL – Celý svet ostal šokovaný po tom, čo boli minulý týždeň zverejnené zábery zničenej detskej nemocnice číslo tri v ukrajinskom meste Mariupol. Obzvlášť srdcervúce boli fotografie dvoch mladých žien v pokročilom štádiu tehotenstva, ktoré útok zastihol tesne predtým, ako mali na svet priviesť svoje bábätká. Dnes svet obletela ďalšia hrozná správa... viac »


Falošné obete vojny na Ukrajine? Ľudia vo veľkom zdieľajú nové video: Pravda je úplne inde!

Falošné obete vojny na
FotoVideo

12.03.2022 20:00

VIEDEŇ - Už sedemnásty deň prebiehajú na Ukrajine boje, ktoré začali inváziou Ruska na Ukrajinu. Za ten čas sa udialo množstvo udalostí a najtvrdšie boje nás zrejme ešte len čakajú. Spolu s overenými informáciami sa však zdieľajú aj hoaxy a dezinformácie, ktoré šíri ruská propaganda. Teraz na tieto účely použili aj video údajných obetí zakrytých igelitovým... viac »


Najčítanejšie články