Hoaxy a konšpiračné teórie | Topky.sk
Streda, 4. august 2021. Meniny má Dominik, Dominika, zajtra Hortenzia.

Hoaxy

Šírila sa fotomontáž pripomínajúca snímku z invázie ČSSR z roku 1968: Bol to HOAX

Ilustračné foto

Ilustračné foto

28.06.2021 11:47

BRATISLAVA - Snímku, podľa ktorej mali Bratislavu napadnúť 4. júna 2021 americké jednotky, zdieľalo na Facebooku viac ako 1300 používateľov. Podľa textu z príspevku ochránil slovenské územie pred okupáciou americkými jednotkami jeho autor tým, že sa pripodobnil k mužovi z fotografie Ladislava Bielika, ktorá vznikla počas invázie Československej socialistickej... viac »

HOAX Variant KORONAVÍRUSU Delta existuje a prvýkrát ho identifikovali v Indii

HOAX Variant KORONAVÍRUSU Delta

07.06.2021 11:50

BRATISLAVA - Tisíce slovenských používateľov Facebooku zdieľali koncom mája príspevky, podľa ktorých indická vláda oficiálne poprela existenciu takzvaného "indického variantu" koronavírusu. Toto tvrdenie je však zavádzajúce. India uznáva existenciu tzv. Delta variantu, známeho aj ako B.1.617.2, odmieta len spojenie názvu svojej krajiny s týmto variantom... viac »


Slovenky prepadli HOAXom: Z ich komunikácie sa zastavuje rozum! Lučenecká nemocnica reaguje

Slovenky prepadli HOAXom: Z
Foto

04.06.2021 07:59

BRATISLAVA – Pokiaľ ide o vakcináciu proti novému koronavírusu, konšpirátori majú fantázie až-až. Sociálnou sieťou sa aktuálne šíri hoax, že v lučeneckej nemocnici zomreli traja ľudia po tom, ako sa dali zaočkovať. Rovnako nie je pravda, že na Slovensku sa inštalujú kremačné pece kvôli očakávanému nárastu úmrtí zaočkovaných ľudí. viac »


Šíri sa video s ďalším HOAXOM: Zaočkovaní proti KORONAVÍRUSU nie sú nebezpeční pre ostatných

Šíri sa video s

02.06.2021 12:36

BRATISLAVA - Na sociálnych sieťach sa šírilo video s tvrdením, že zaočkovaní proti koronavírusu sú nebezpeční pre nezaočkovaných, pretože šíria spike proteíny. Nie je to však možné a neexistujú ani dôkazy, že by očkovanie spôsobovalo neplodnosť. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


HOAX Čína neznížila dôchodkový vek: Naopak, najnovšia päťročnica počíta s jeho zvýšením

Tisíce ľudí zdieľali v

28.05.2021 10:54

BRATISLAVA - Tisíce ľudí zdieľali v máji 2021 príspevok, podľa ktorého Čína znížila hranicu dôchodkového veku na 55 rokov pre mužov a 50 rokov pre ženy. Takáto informácia je nepravdivá, Čína nič podobné neplánovala, naopak, pre demografickú situáciu sa v Číne už dlhšie hovorí o potrebe zvyšovania veku odchodu do dôchodku. viac »


HOAX Predseda SaS Richard Sulík nevyhlásil, že je ochotný prijať 3000 utečencov

HOAX Predseda SaS Richard

26.05.2021 12:20

BRATISLAVA - Viac ako 9000 používateľov Facebooku v polovici mája zdieľalo príspevok, podľa ktorého mal predseda SaS a minister hospodárstva Richard Sulík povedať, že je ochotný prijať 3000 utečencov a každému poskytnúť príspevok vo výške 500 eur. viac »


KORONAVÍRUS Internetové stránky šíria hoaxy: Nie je pravda, že vakcíny sú neúčinné a nebezpečné

Vakcína od spoločnosti AstraZeneca

24.05.2021 15:15

BRATISLAVA – Koncom apríla 2021 sa na niektorých slovenských internetových stránkach objavili články, v ktorých sa uvádzalo, že podľa francúzskeho centra pre hodnotenie liekov CTIAP nie sú vakcíny proti ochoreniu Covid-19 používané vo Francúzsku bezpečné a účinné. Tieto výhrady však v skutočnosti neprezentoval tím odborníkov z CTIAP, ale na osobnom... viac »


Ďalší HOAX: Nie je pravda, že v SR platí 20-percentná DPH na všetky potraviny

Ďalší HOAX: Nie je

19.05.2021 12:45

BRATISLAVA - Na prelome apríla a mája 2021 sa na Facebooku šírila tabuľka, podľa ktorej má Slovensko najvyššiu sadzbu Dane z pridanej hodnoty (DPH) na potraviny spomedzi štátov Európskej únie (EÚ), a to na úrovni 20 percent. Nie je to pravda, na mnoho základných potravín je totiž uplatňovaná znížená sadzba DPH vo výške 10 percent, čo pre AFP potvrdila... viac »


HOAX Nemecký lekár šíril falošné informácie o ochorení COVID-19

HOAX Nemecký lekár šíril
Video

17.05.2021 11:15

BERLÍN - Tisíce používateľov Facebooku zdieľali v prvej polovici mája 2021 video, v ktorom nemecký lekár Rolf Kron uviedol nepravdivé informácie o pandémii koronavírusu. Tvrdil, že 99 percent ľudí nakazených koronavírusom SARS-CoV-2 nevykazuje žiadne príznaky alebo že v uplynulom roku sa nezvýšila celosvetová úmrtnosť, či napríklad aj to, že lekári... viac »


POZOR, lekár šíri HOAX o očkovaní proti covidu: Polícia si naňho poriadne posvietila!

Lekár Jan Vavrečka šíri
FotoVideo1887

14.05.2021 21:00

BRATISLAVA – Kreativita konšpirátorov nemá hraníc. Sociálnymi sieťami koluje príspevok, v ktorom český lekár Jan Vavrečka tvrdí, že podľa jeho názoru hrozí očkovaným ľuďom proti covidu tzv. ADE syndróm. Ide o totálny nezmysel. viac »


HOAX Zaočkovaní Nemci či Slováci proti KORONAVÍRUSU môžu uzavrieť životné poistenie

HOAX Zaočkovaní Nemci či

12.05.2021 11:13

BRATISLAVA Začiatkom mája 2021 zdieľalo viac ako 2300 slovenských používateľov Facebooku príspevky, podľa ktorých nemecké poisťovne odmietajú ponúkať životné poistenie zaočkovaným proti ochoreniu COVID-19. Nie je to pravda, pre agentúru AFP to potvrdili zástupcovia nemeckých poisťovní aj asociácií. Na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


HOAX Nie je pravda, že očkovaní darcovia proti covidu nemôžu darovať krv

HOAX Nie je pravda,

10.05.2021 10:40

BRATISLAVA - Tisíce ľudí zdieľalo v apríli a máji 2021 na Facebooku nepodložené správy, podľa ktorých ľudia očkovaní proti koronavírusu nemôžu darovať krv. Takéto tvrdenia sú nepravdivé, po očkovaní proti COVID-19 môžu ľudia darovať krv po dvoch respektíve štyroch týždňoch, rovnako ako v prípade iných vakcín. Na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


Na Facebooku sa šírilo video s antivakcinačnými HOAXAMI: Tvrdenia vyvrátili experti

Na Facebooku sa šírilo

07.05.2021 11:16

BRATISLAVA - Ľudia "môžu zomrieť aj mesiace po očkovaní", očkovanie je "experiment na ľuďoch", očkovacia látka "bráni mladým ženám otehotnieť", vakcíny "obsahujú bunky potratených embryí". Takéto a mnohé ďalšie tvrdenia sa stali obsahom videa z 18. apríla 2021, ktoré na Facebooku dosiahlo viac ako 30.000 zdieľaní, a to napriek tomu, že tvrdenia v minulosti... viac »


Pozor na HOAX! Anna vypustila neexistujúcu štúdiu od vymysleného lekára: Ľudia ju zdieľali vo veľkom

Pozor na HOAX! Anna
FotoVideo

04.05.2021 19:00

BRATISLAVA – Annin príspevok o očkovaní proti covidu-19 na facebooku zdieľalo vyše 1800 ľudí. Nebolo by na tom nič zlé, ak nešlo o hoax. Žena šírila nejestvujúcu štúdiu od nejestvujúceho lekára Imricha Soloviča. Skutočný doktor Ivan Solovič ale odkázal, že vakcinácia je jedinou šancou na zastavenie šírenia nového koronavírusu. viac »


Emíliin HOAX o zaočkovaných ľuďoch zdieľali tisícky Slovákov: FOTO Nepravdu vyvrátil lekár

Emíliin HOAX o zaočkovaných
FotoVideo

27.04.2021 19:00

BRATISLAVA – Očkovanie proti covidu-19 sa opäť stalo terčom hoaxu. Facebookový profil Emílie Minarikovej vypustil blud, že zaočkovaní ľudia môžu byť ešte väčší roznášači koronavírusu ako nezaočkovaní. Polícia bojujúca proti dezinformáciám s odvolaním sa na lekára ubezpečila, že vakcíny sú veľmi efektívne nielen ako ochrana pred vznikom ochorenia, ale... viac »


HOAX Slovenská vojenská technika sa nepresúvala na východ, ale na Lešť

HOAX Slovenská vojenská technika

26.04.2021 12:53

BRATISLAVA - Fotografie, ktoré sa v apríli 2021 šírili na Facebooku, zdieľali okrem viac ako 6000 Slovákov aj viaceré ruské médiá. Na fotografiách z nitrianskej vlakovej stanice sú zachytené obrnené transportéry 12. mechanizovaného práporu Ozbrojených síl (OS) Slovenskej republiky smerujúce na pravidelné a viac ako rok plánované cvičenie v Centre výcviku... viac »


Šíri sa ďalší HOAX: Poľsko, Švédsko a Nórsko nežalovali WHO za rozprašovanie chemtrails

Šíri sa ďalší HOAX:

23.04.2021 12:44

BRATISLAVA - V marci 2021 zdieľali desiatky tisíc slovenských používateľov Facebooku tvrdenia, podľa ktorých tlačová agentúra Reuters prišla údajne so zisteniami, že tri európske krajiny žalovali Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) pre otravu chemikáliou spôsobujúcou zápal pľúc, ktorú mali rozprašovať lietadlá prostredníctvom "chemtrails". K takémuto... viac »


Ľubomír prepadol dezinformáciám a šíri HOAX! Nie je pravda, že očkovaní ľudia už nemôžu darovať krv

Ľubomír prepadol dezinformáciám a

21.04.2021 19:00

BRATISLAVA – Nie je pravda, že ľudia zaočkovaní proti covidu-19 už nesmú darovať krv. Na sociálnej totiž koluje hoax, ktorý vypustil facebookový profil Ľubomíra Turcera. Upozornila naň polícia bojujúca proti dezinformáciám. viac »


KORONAVÍRUS HOAX: Video vzniklo počas nakrúcania videoklipu, nesúviselo s pandémiou

KORONAVÍRUS HOAX: Video vzniklo

21.04.2021 11:35

BRATISLAVA - Takmer 20.000 pozretí malo facebookové video zverejnené koncom marca 2021, ktoré ukazovalo skupinu ľudí ležiacich v čiernych vreciach. Podľa niektorých používateľov bolo video dôkazom "corona-divadla". Nie je to však pravda. Video nakrútili počas výroby videoklipu ruského repera Huskyho. S pandémiou Covid-19 nijako nesúvisí. Na dezinformácie... viac »


Hoaxer Martin sa stal vo svojej komunite hrdinom: FOTO Realita bola iná! Z policajtov mal strach

Hoaxer Martin sa stal
FotoVideo

19.04.2021 21:00

BRATISLAVA – Facebook zaplavil ďalší hoax. Stojí za ním profil Martina Harčára. Muž opísal priebeh policajnej kontroly, počas ktorej nespolupracoval s policajtom, poučoval vojaka, v podstate všetkých vyškolil, odmietol ukázať negatívny covidový test a namiesto pokuty mu prítomní popriali pekný deň. Martin sa stal vo svojej komunite hrdinom, lebo odmietol... viac »


Naďov rezort upozorňuje na HOAX: Vojenská technika ozbrojených síl nesmerovala na Ukrajinu!

Naďov rezort upozorňuje na
FotoVideo742

19.04.2021 15:00

BRATISLAVA – Na sociálnych sieťach koluje ďalšia dezinformácia. Hoax sa týka presunov vojenskej techniky smerom na východ, poprípade priamo na Ukrajinu, a je podporený fotkami techniky ozbrojených síl zo železničnej stanice v Nitre. viac »


Najčítanejšie články