Hoaxy a konšpiračné teórie | Topky.sk

°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Hoaxy

Pozor na ďalší HOAX: Zdieľaný obrázok nepochádzal zo Simpsonovcov, bol zmanipulovaný

Ilustračné foto

Ilustračné foto

Foto
15.01.2021 10:04

BRATISLAVA - Stovky ľudí zdieľali na sociálnej sieti obrázok, ktorý údajne zobrazuje postavu zo Simpsonovcov v klobúku s rohami pred americkým Kapitolom s tvrdením, že animovaný televízny seriál predpovedal nepokoje priaznivcov prezidenta Donalda Trumpa zo 6. januára 2021. viac »

HOAX, ktorý zdieľali stovky ľudí: Do Kongresu vtrhli Trumpovi priaznivci, nie členovia hnutia Antifa

Pri protestoch v budove

13.01.2021 12:50

BRATISLAVA - Stovky používateľov Facebooku zdieľali fotografie demonštrantov, ktorí 6. januára 2021 vtrhli do sídla amerického Kongresu, resp. Kapitolu, s tvrdením, že išlo o členov ľavicového hnutia Antifa. Nie je to pravda. Ľudia na fotografiách boli identifikovaní ako priaznivci Donalda Trumpa, konšpirátori či členovia ultrapravicových skupín. viac »


KORONAVÍRUS HOAX: Experiment s Coca-Colou nedokazuje, že antigénové testy sú nespoľahlivé

KORONAVÍRUS HOAX: Experiment s

11.01.2021 11:30

BRATISLAVA - Desaťtisíce používateľov Facebooku zdieľali v decembri 2020 video rakúskeho poslanca, ktorý pred kolegami v parlamente predvádzal vyhodnotenie antigénového testu na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 v Coca-Cole. Test vyšiel ako pozitívny, čo malo slúžiť ako dôkaz, že antigénové testy nie sú spoľahlivé. Nie je to pravda. Podľa odborníkov, ... viac »


Známy šéfkuchár šíril hoaxy o KORONAVÍRUSE, Facebook zaujal rázny postoj

Známy šéfkuchár šíril hoaxy
Foto

25.12.2020 21:00

CANBERRA - Facebook odstránil profil vplyvného austrálskeho kuchára Peta Evansa po tom, čo celebrita opakovane zverejňovala dezinformačné príspevky o koronavíruse. Informoval o tom spravodajský portál BBC. viac »


Internetom sa šíril ďalší HOAX: Zavádzajúce správy o klinických skúškach vakcíny

Internetom sa šíril ďalší
Foto

21.12.2020 12:33

BRATISLAVA - Desaťtisíce slovenských používateľov Facebooku zdieľalo v decembri články, ktoré dezinterpretujú správy o klinických skúškach vakcíny Pfizer-BioNTech. Aj keď je pravda, že počas niekoľkomesačného testovania, na ktorom sa v USA zúčastnilo viac ako 40.000 dobrovoľníkov, naozaj šesť ľudí zomrelo, podľa správy amerického Úradu pre kontrolu ... viac »


Pozor na ďalší HOAX: Laboratórium vo Wu-chane nie je prepojené na Pfizer, Gatesa či Sorosa

Laboratórium vo Wu-chane nie

16.12.2020 12:31

BRATISLAVA - Od konca novembra 2020 sa na Facebooku v slovenčine šíril nepravdivý príspevok o reťazci prepojení medzi wuchanským laboratóriom a farmaceutickými spoločnosťami Pfizer či GlaxoSmithKline (GSK), miliardármi Billom Gatesom a Georgeom Sorosom a poisťovňou AXA. viac »


Ďalší hoax: Britský vedec Yeadon šíril zavádzajúce tvrdenia o pandémii KORONAVÍRUSU

Ďalší hoax: Britský vedec

14.12.2020 12:12

BRATISLAVA - Desaťtisíce Slovákov zdieľali články s tvrdeniami britského vedca a bývalého viceprezidenta spoločnosti Pfizer Michaela Yeadona, podľa ktorého sa pandémia v podstate končí, vakcíny netreba, pretože väčšina ľudí aj tak nie je na vírus náchylná a PCR testy vykazujú falošnú pozitivitu. Tieto tvrdenia sú však buď nepravdivé, alebo nepodložené. ... viac »


Zarážajúce výsledky prieskumu: Slováci najviac veria klamstvám o koronavíruse a ďalšie šokujúce zistenie

Prvé príznaky demencie sa

10.12.2020 14:20

BRATISLAVA - Slováci sú spomedzi občanov krajín Vyšehradskej štvorky (V4) najviac náchylní veriť konšpiračným teóriám, ktoré sa týkajú pandémie koronavírusu či vakcín. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu slovenskej neziskovej organizácie GLOBSEC, ktorý bol zverejnený vo štvrtok.  viac »


KORONAVÍRUS Konšpirátori sa opäť predviedli: Lekár šíril nepravdy o tom, že pandémia je podvod

KORONAVÍRUS Konšpirátori sa opäť
Foto

07.12.2020 11:07

BRATISLAVA - Príspevky o vyjadreniach kanadského patológa Rogera Hodkinsona, ktorý nazval súčasnú pandémiu koronavírusu podvodom, zdieľalo koncom novembra tisíce používateľov Facebooku. Hodkinson tvrdil, že rúška či odstupy sú zbytočné. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


Šíri sa ďalší HOAX: Vakcína proti KORONAVÍRUSU neobsahuje tkanivá z potratených plodov

Šíri sa ďalší HOAX:

04.12.2020 11:46

BRATISLAVA - Tisíce používateľov Facebooku zdieľali v novembri informácie z videa varujúceho pred novou vakcínou proti ochoreniu COVID-19. Tá má údajne obsahovať tkanivo z ľudského plodu po interrupcii. Toto tvrdenie je však zavádzajúce. viac »


Ľudia uverili ďalšiemu HOAXU: Georgea Sorosa nezatkli a neobvinili z manipulácie amerických volieb

George Soros

02.12.2020 11:28

BRATISLAVA - Na sociálnych sieťach sa koncom novembra šírila informácia, podľa ktorej mali amerického finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa zatknúť pre údajné zasahovanie do prezidentských volieb v USA. Príspevok obsahoval fotografiu údajnej Sorosovej obžaloby v štáte Pensylvánia. Nie je to pravda. Fotografia bola zmanipulovaná a hovorkyňa Sorosovej ... viac »


Šíri sa HOAX: Mladíka na proteste 17. novembra nezasiahol policajný gumový projektil

Šíri sa HOAX: Mladíka

23.11.2020 11:48

BRATISLAVA - Tisíce Slovákov zdieľali na Facebooku príspevky s tvrdeniami, že počas protestu v Bratislave zo 17. novembra bol policajným gumovým projektilom zasiahnutý do hlavy 15-ročný mladík, ktorý len náhodou išiel okolo. Nie je to pravda. viac »


Ďalší HOAX sa šíril internetom: Nikto tajne pred voľbami v USA neoznačil volebné lístky s vodoznakom

Sčítavanie hlasov v americkom

18.11.2020 12:11

BRATISLAVA - Na sociálnych sieťach sa šírili informácie, že americký prezident Donald Trump a lojálni členovia Ministerstva pre vnútornú bezpečnosť (Department of Homeland Security, DHS) pred prezidentskými voľbami tajne označili volebné lístky vodoznakom, aby odhalili údajný podvod demokratov. Nie je to pravda. Za rozosielanie volebných lístkov sú ... viac »


Pozor na ďalší HOAX: Video nedokazuje, že antigénový test na COVID-19 odhalil vírus v džúse

Pozor na ďalší HOAX:
Foto

16.11.2020 10:43

BRATISLAVA - Na slovenskom Facebooku sa šírilo video, v ktorom sa poľský zdravotník snažil dokázať, že antigénové testy sú neúčinné, lebo môžu ukázať pozitívny výsledok aj z kvapky jablkového džúsu. Video je však zavádzajúce a nemožno ho brať vážne, povedal pre AFP poľský profesor medicíny Robert Flisiak. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


HOAX Nemecký advokát Reiner Fuellmich šíril nepravdy v dezinformačnom videu

HOAX Nemecký advokát Reiner

11.11.2020 11:05

BRATISLAVA - To, že je pandémia COVID-19 "podvod", "škandál" a "najväčší zločin proti ľudskosti, aký bol kedy spáchaný", tvrdil nemecký právnik Reiner Fuellmich v 49-minútovom videu s českými titulkami, ktoré 10. októbra 2020 uverejnila facebooková stránka Chemtrails Slovensko. viac »


Medzi Slovákmi koluje ďalší HOAX: Nie je pravda, že v Rusku klesá počet nových prípadov

Medzi Slovákmi koluje ďalší

09.11.2020 11:00

BRATISLAVA - Na slovenskom Facebooku sa koncom októbra rozšírilo tvrdenie, podľa ktorého vraj v Rusku klesá počet nových prípadov ochorenia COVID-19. Nie je to pravda. Od druhej polovice septembra Rusko zaznamenáva druhú vlnu ochorenia a nárast denných prírastkov nových prípadov aj počtov úmrtí na COVID-19. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


Matovič terčom HOAXU: Sociálne siete zaplavila FOTO, ako nakupuje počas karantény: Konšpirátori to však nedomysleli

Matovič terčom HOAXU: Sociálne
Foto

06.11.2020 22:00

BRATISLAVA – Premiér Igor Matovič v stredu popoludní cez facebook ohlásil, že putuje do domácej karantény, lebo bol v kontakte s infikovaným. V piatok doobeda absolvoval covidový test. Konšpirátori z Matovičovej situácie vyťažili maximum – využili fotku, ako údajne nakupuje v obchode, aby voči jeho osobe šírili nenávisť. Na tento hoax upozornila aj polícia. viac »


Pozor na HOAX! Americký lekár Buttar šíril nepravdy o rúškach, vakcínach a 5G sieti

Pozor na HOAX! Americký
Foto

02.11.2020 10:42

BRATISLAVA - Medzi slovenskými používateľmi Facebooku sa šírilo video, v ktorom americký lekár Rashid Buttar tvrdil, že nosenie rúšok je nebezpečné, sieť 5G oslabuje imunitu a vakcína proti ochoreniu COVID-19 môže zabíjať. Tieto jeho tvrdenia sa nezakladajú na pravde. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


Šíri sa ďalší HOAX: Záber Petriho misky neukazuje mikróby z použitého rúška

Šíri sa ďalší HOAX:

30.10.2020 12:15

BRATISLAVA - Na zábere šíriacom sa od 23. septembra 2020 aj na slovenskom Facebooku je Petriho miska s kultivovanými kolóniami buniek, ktoré vraj pochádzajú z vnútornej strany rúška po polhodine nosenia na tvári. Snímka spolu s krátkym tvrdením je však zavádzajúca. viac »


Internetom sa šíri ďalší HOAX: Testovaním na KORONAVÍRUS nie sú ľuďom zavádzané mikročipy

Internetom sa šíri ďalší

28.10.2020 12:36

BRATISLAVA - Po zverejnení plánov na plošné testovanie zdieľali tisíce používateľov Facebooku tvrdenia o tom, že budú ľuďom počas testovania na prítomnosť koronavírusu zavedené mikročipy a nanoboty pod kontrolou slovenskej armády a Severoatlantickej aliancie (NATO). Hoax vyvrátilo ministerstvo obrany aj stály predstaviteľ Slovenskej republiky (SR) pri NATO. viac »


Pozor na ďalší HOAX: Video s lekárom Zangrillom nevzniklo 10. októbra

Pozor na ďalší HOAX:
Foto

26.10.2020 11:01

BRATISLAVA - Medzi slovenskými používateľmi sociálnych sietí sa rozšírilo video talianskeho lekára, ktorý tvrdil, že nový koronavírus je "klinicky irelevantný" a už nespôsobuje tak závažné ochorenie ako na jar 2020. Videorozhovor, ktorý bol označený dátumom 10. október 2020, však nakrútili v júni tohto roku a lekár svoje vyjadrenia odvtedy korigoval. ... viac »


Najčítanejšie články