Hoaxy a konšpiračné teórie | Topky.sk
Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Hoaxy

MEGAHOAX šíriaci sa Európou zdieľali aj Slováci: Odborníci upokojujú, ruka nesfialovela kvôli očkovaniu

Ilustračné foto

Ilustračné foto

FotoVideo
včera o 11:50

BRATISLAVA – Naprieč celou Európou sa šíri kolosálny hoax na tému vakcinácie AstraZenecou. Ide o snímku ruky s fialovou kožou. Konšpirátori hovoria o následku podania vakcíny po pár hodinách od vpichnutia. Naši vedci i český lekár však ubezpečili, že nejde o vedľajší účinok očkovania. viac »

Hrozba tretej svetovej vojny: POZOR na hoax! Túto vážnu výzvu nepravdivo prisudzujú Putinovi

Ruský prezident Vladimir Putin
Foto

16.04.2021 19:28

BRATISLAVA - Desaťtisíce ľudí zdieľali na sociálnej sieti v marci a apríli 2021 text, ktorý mal byť údajne výzvou ruského prezidenta Vladimira Putina pre občanov krajín EÚ na mier. V texte sa spomínali jadrové výbuchy, agresia voči Rusku a genocída na Ukrajine, ktorej "komplicom" mala byť Európska únia. V databáze Kremľa však agentúra AFP nenašla nijaký... viac »


Po Mikulášovom HOAXovom statuse vypukla panika! Polícia upokojuje: V Tisovci nechceli uniesť dieťa

Po Mikulášovom HOAXovom statuse
FotoVideo

15.04.2021 07:42

BRATISLAVA – Klamstvo o údajnom únose dieťaťa v Tisovci, za ktorým stojí faceboový účet Mikuláša Novotu, nielenže spôsobilo paniku, ale zamestnalo i policajtov, ktorí mohli svoj čas využiť efektívnejšie. viac »


Pozor na ďalší HOAX: Plošné očkovanie proti COVID-19 nepovedie ku globálnej katastrofe

Tisíce používateľov sociálnych sietí

14.04.2021 12:43

BRATISLAVA - Tisíce používateľov sociálnych sietí šírili v marci 2021 varovanie belgického vedca, podľa ktorého má prebiehajúce očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vyvolať "globálnu katastrofu" spôsobenú "imunitným únikom" nových vírusových mutácií. Podľa expertov, ktorých AFP kontaktovala, síce k posilneniu vírusu môže dôjsť, ale plošná vakcinácia ... viac »


KORONAVÍRUS HOAX Video nakrútené v nemocnici nedokazuje, že pandémia je podvrh

KORONAVÍRUS HOAX Video nakrútené
Video

12.04.2021 10:34

JERUZALEM - Viac ako 7000 používateľov Facebooku zdieľalo začiatkom marca 2021 video, na ktorom filmový štáb režíroval ľudí ponášajúcich sa na zdravotníkov a pacientov v nemocnici. Video tak malo podľa niektorých dokazovať, že pandémia ochorenia COVID-19 je inscenovaná alebo zveličená. Video je však vytrhnuté z kontextu a v skutočnosti je na ňom filmový... viac »


Zneužili Vladimíra Krčméryho: Nechutný HOAX mohol ohroziť Slovákov, video plné klamstiev

Vladimír Krčméry

08.04.2021 05:30

BRATISLAVA - Viac ako 25.000 používateľov Facebooku zdieľalo v marci 2021 video, podľa ktorého je nosenie respirátorov nebezpečné, pretože obsahujú karcinogénne látky. Vo videu odznelo aj tvrdenie, že "na ústach nosíme chemický koktail", ktorého toxicita nebola nikdy testovaná. V skutočnosti sú však spomínané látky buď neškodné alebo sa v certifikovaných... viac »


KORONAVÍRUS Hoax: Pozitívny výsledok antigénového testu s použitím piva je zavádzajúci

KORONAVÍRUS Hoax: Pozitívny výsledok

31.03.2021 11:40

BRATISLAVA - Video, podľa ktorého je antigénový test nespoľahlivý, pretože ukázal pozitívny výsledok pri testovaní piva, je zavádzajúce. V marci 2021 ho však zdieľali v slovenčine a češtine tisíce ľudí. Testy podľa výrobcu nie sú určené na potraviny, ale na vzorky z nosohltanu. Ak je vzorka riadne odobratá a antigénové testy sú použité správne, indikujú... viac »


KORONAVÍRUS Šíri sa ďalší HOAX: Slováci nie sú súčasťou testovania vakcín na vedľajšie účinky

KORONAVÍRUS Šíri sa ďalší

26.03.2021 11:05

BRATISLAVA - Viac ako 1200 používateľov Facebooku v marci zdieľalo príspevky, podľa ktorých sú všetci zaočkovaní "dobrovoľníkmi" v rámci klinického testovania s cieľom zistiť vedľajšie účinky vakcíny proti COVID-19. Dokladovali to snímkou z webstránky zdravotnej poisťovne Dôvera. viac »


Najšialenejšie HOAXY o sčítaní: Najskôr vás zrátajú a potom... Z konšpiračných teórií sa zastavuje rozum

Najšialenejšie HOAXY o sčítaní:
Foto

25.03.2021 20:00

BRATISLAVA - Slovenská dezinformačná scéna využíva vo svoj prospech nielen pandémiu nového koronavírusu, ale aj práve prebiehajúce sčítanie obyvateľstva. Podľa konšpirátorov sa "rátame" len kvôli tomu, aby nám vpichli smrtiacu vakcínu, či aby do našich domácností nasťahovali nelegálnych migrantov. viac »


Bizarný HOAX! Žena spochybňuje priedušnosť respirátora, lebo z neho neunikla ani kvapka vody

Bizarný HOAX! Žena spochybňuje
Foto

25.03.2021 07:28

BRATISLAVA – Žena do respirátora naliala vodu a zarazilo ju zistenie, že maska neprepustila ani kvapku tekutiny. Nejde jej teda do hlavy, ako je potom možné, že cez respirátor prejde vzduch. Svoj príspevok ešte spestrila už odborníkmi vyvrátenou konšpiráciou o parazitoch v respirátoroch. viac »


HOAX: Ministerstvo financií sa nechystá zvýšiť daň z nehnuteľností na 1,6 percent z trhovej hodnoty

HOAX: Ministerstvo financií sa

22.03.2021 10:25

BRATISLAVA - Viac ako 51.000 ľudí zdieľalo v marci 2021 tvrdenia, že Ministerstvo financií Slovenskej republiky (MF SR) na čele s ministrom Eduardom Hegerom (OĽaNO) pripravuje zvýšenie majetkovej dane z nehnuteľností na úroveň 1,6 percent z trhovej hodnoty nehnuteľnosti. Pre tieto tvrdenia však neexistujú žiadne dôkazy. Na dezinformácie upozorňuje ... viac »


Šíri sa ďalší HOAX: Poslankyňa Bittó Cigániková nefingovala svoje očkovanie proti KORONAVÍRUSU

Jana Bittó Cigániková

19.03.2021 13:22

BRATISLAVA - Tisíce ľudí zdieľali začiatkom marca 2021 fotografie a príspevky o poslankyni Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Jane Bittó Cigánikovej (SaS), podľa ktorých mala fingovať svoje očkovanie proti koronavírusu. Konšpirátori na to použili viac ako dva roky starú fotografiu z jej očkovania proti chrípke. viac »


Poslanec za OĽANO upozornil na HOAXový prieskum, v ktorom vedie jeho hnutie: Pomenoval ho trefne!

Poslanec za OĽANO upozornil
Foto

17.03.2021 16:00

BRATISLAVA – Grafická práca s náhodnými percentami. Týmito slovami pomenoval "prieskum volebných preferencií" poslanec za OĽANO Andrej Stančík, v ktorom jeho hnutie vedie. Nejde totiž o skutočný prieskum, ale o hoax. viac »


HOAX: Ľudia sa modlili v Brazílii, nie v Medžugorí a nezjavila sa Panna Mária

HOAX: Ľudia sa modlili

17.03.2021 11:05

BRAZÍLIA - Desiatky tisíc používateľov Facebooku zdieľali príspevok z januára 2021, ktorý vytváral dojem, že spolu s modliacimi sa ľuďmi bola v Medžugorí odfotografovaná aj Panna Mária. Záber s modliacimi však pochádza z videa nakrúteného v Brazílii, pričom na pozadí pôvodných záberov sa obrázok Panny Márie nenachádza. Na dezinformácie upozorňuje v... viac »


Internetom sa šíril ďalší HOAX: Prezidenta nezatkli, na FOTO je bývalý americký analytik

Internetom sa šíril ďalší
Foto

15.03.2021 10:45

BRATISLAVA - Začiatkom marca 2021 šírili slovenskí používatelia Facebooku príspevky, podľa ktorých bezpečnostné zložky zatkli talianskeho prezidenta Sergia Mattarellu pre údajnú spoluúčasť na "zasahovaní" do prezidentských volieb v Spojených štátoch amerických. Tvrdenia sú nepravdivé, na zdieľanej fotografii je bývalý americký vojenský analytik, ktorého... viac »


Ďalší internetový HOAX: Ruskí lekári vraj zistili, že COVID-19 neexistuje. Bizarné vysvetlenie úmrtí!

Ďalší internetový HOAX: Ruskí

12.03.2021 15:49

MOSKVA - Na sociálnych sieťach od februára 2021 kolujú príspevky o ruských lekároch, ktorí údajne zistili, že COVID-19 neexistuje a že ľudia v skutočnosti zomierajú na baktérie aktivované 5G žiarením. A na toto ochorenie by mala byť dostupná liečba prostredníctvom aspirínu či paracetamolu. Nie je to pravda. TASR na dezinformácie upozorňuje v spolupráci s tlačovou agentúrou AFP. viac »


Internetom sa šíril ďalší HOAX: Nie je pravda, že vakcíny proti Covid-19 zasahujú do ľudskej DNA

Internetom sa šíril ďalší

08.03.2021 12:23

BRATISLAVA - Viac ako 12.000 používateľov Facebooku zdieľalo vo februári 2021 video, na ktorom podpredseda vlády, minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík v televíznej relácii povedal, že nové vakcíny proti koronavírusu SARS-CoV-2 zasahujú do ľudskej DNA. Nie je to pravda, takzvané mRNA vakcíny síce organizmu poskytujú genetickú informáciu... viac »


Zadržanie muža na zastávke v Bratislave terčom HOAXU: Polícia vysvetlila, čo presne sa stalo

Polícia upozornila na hoax
Foto

05.03.2021 06:00

BRATISLAVA – V spojitosti s pandémiou covidu-19 sa na Slovensku roztrhlo vrece s konšpiráciami. Medzi hoaxy patrí aj príspevok istého Roberta Šenka, ktorý na sociálnej sieti uviedol, že bratislavskí policajti zadržali vodiča MHD, lebo v blízkosti zastávky fajčil a nemal rúško. Podľa ochrancov zákona však šlo o arogantného muža porušujúceho protiepidemiologické opatrenia. viac »


Ďalší HOAX: Žiadne kanadské médium neoznačilo Slovensko za experimentálny tábor

Viac ako 10.000 používateľov

03.03.2021 14:04

BRATISLAVA - Viac ako 10.000 používateľov Facebooku zdieľalo vo februári 2021 správy o tom, že údajné "kanadské médium" malo označiť Slovensko za nacistický experimentálny tábor kvôli režimu opakovaného testovania a povinnosti preukazovať sa platným negatívnym testom, napríklad pri ceste na pracovisko. Nie je to pravda, kanadskí odborníci, ktorých ... viac »


HOAX Snímka z demonštrácie v Bukurešti nie je z februára 2021, ale z roku 2017

HOAX Snímka z demonštrácie

24.02.2021 10:45

BUKUREŠŤ - Tisíce ľudí zdieľali na Facebooku príspevky, ktoré ukazovali obrovskú demonštráciu "za odvolanie vlády", ktorá sa vraj mala konať 17. februára 2021 v Bukurešti. Fotografia však pochádza z protestov proti korupcii v roku 2017, keď demonštranti naozaj žiadali demisiu vlády. V Rumunsku sa žiadny podobne veľký protest v nedávnej minulosti nekonal... viac »


KORONAVÍRUS Ďalší HOAX: Tisíce ľudí zdieľali obrázok, že vakcínu AstraZeneca vyrobili v roku 2008

KORONAVÍRUS Ďalší HOAX: Tisíce
Foto

22.02.2021 18:00

BRATISLAVA - Tisíce používateľov Facebooku zdieľali príspevky, podľa ktorých číslo na ampulke obsahujúce sekvenciu číslic 2008 dokazuje, že vakcínu od výrobcu AstraZeneca vyrobili v roku 2008. Podľa príspevkov by mala už v blízkej dobe vypršať expiračná lehota vakcíny a preto sa ňou malo zrýchlene očkovať práve na Slovensku. viac »


Najčítanejšie články