Kandidáti - komunálne voľby 2018 | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Kandidáti na starostov, primátorov a poslancov

Matúš Vallo sľubuje stavebného ombudsmana, nové linky MHD aj 10-tisíc stromov

Matúš Vallo

Matúš Vallo

12.11.2018 13:25

BRATISLAVA - Primátorom hlavného mesta Bratislavy sa stal 41-ročný Matúš Vallo, ktorého podporilo 36,54 percenta voličov. Kandidoval za zoskupenie Team Vallo, s podporou strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia. Tu je prehľad jeho programových téz. viac »

Kandidát na primátora Prešova: Stanislav Grega

Stanislav Grega

04.09.2018 18:00

PREŠOV - Prešovským primátorom chce byť aj Stanislav Grega, exšéf futbalového Tatranu a bývalý mestský poslanec. viac »


Kandidát na primátora Prešova: František Oľha

František Oľha

04.09.2018 16:00

PREŠOV - František Oľha je ďalším kandidátom na post prešovského primátora. viac »


Kandidát na primátora Prešova: Igor Dužda

Igor Dužda

04.09.2018 14:00

PREŠOV - Štátny zamestnanec Igor Dužda by taktiež chcel obsadiť stoličku prešovského primátora. viac »


Kandidát na primátora Prešova: Richard Drutarovský

Richard Drutarovský

04.09.2018 12:00

PREŠOV - Medzi kandidátov na post prešovského primátora patrí aj Richard Drutarovský, prešovský mestský poslanec. viac »


Kandidát na primátora Prešova: Miroslav Benko

Miroslav Benko

04.09.2018 10:00

PREŠOV - Miroslav Benko je spoločným kandidátom koalície, ktorý chce šéfovať Prešovu. viac »


Kandidátka na primátorku Prešova: Andrea Turčanová

Andrea Turčanová

04.09.2018 08:00

PREŠOV - Svoju pozíciu bude v novembri obhajovať Andrea Turčanová, súčasná prešovská primátorka. viac »


Škandál sexuálneho obťažovania v Košiciach: Polaček hovorí o útoku mafie, unikli detaily trestného oznámenia

Jaroslav Polaček
FotoVideo

04.09.2018 05:55

BRATISLAVA/KOŠICE - Opozícia včera stiahla podporu, ktorú pred pár mesiacmi vyjadrila kandidátovi na primátora Košíc Jaroslavovi Polačekovi. Dôvodom boli medializované informácie o údajnom sexuálnom zneužívaní štvorročného dieťaťa. Polaček na to reagoval včera. Podľa neho ide o špinavú hru a mafiánske praktiky, na ktoré doplatil jeho syn. viac »


Kresťanskí demokrati sú ohľadom Polačeka zdržanliví: Čaká sa na potvrdenie informácií

Jaroslav Polaček

03.09.2018 20:08

BRATISLAVA – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) nemení svoj doterajší postoj a neodstupuje od podpory Jaroslava Polačeka, ktorý chce v novembrových komunálnych voľbách kandidovať za primátora Košíc. Kresťanskí demokrati sú zároveň pripravení rýchlo zaujať jasné politické stanovisko, ak sa doterajšie medializované informácie o Polačekovi budú objektivizovať. viac »


Prvý volebný škandál! Kandidáta v Košiciach opustili vlastní: Obvinenie zo sexuálneho zneužívania

Jaroslav Polaček
Foto

03.09.2018 13:38

BRATISLAVA/KOŠICE - Hnutia OĽaNO, Sme rodina – Boris Kollár a strana Zmena zdola odstupujú od podpory Jaroslava Polačeka, ktorý chce v novembrových komunálnych voľbách kandidovať na košického primátora. Dôvodom sú medializované podozrenia, ktoré doteraz dostatočne nevysvetlil. Polaček obvinenia o údajnom sexuálnom zneužívaní syna odmieta. viac »


V Bratislave sa schyľuje k ostrým voľbám: Opozícia sa chce spojiť, ale čaká ju ťažký boj

O post primátora Bratislavy

31.08.2018 05:55

BRATISLAVA - Slovensko čakajú v novembri komunálne voľby v hlavnom meste sa strhol boj o posty. Zatiaľ čo opozícia vyjadrila podporu niekoľkým kandidátom, vládne strany ani jednej. Matovič s Hlinom sa včera nakoniec dohodli na jednom spoločnom kandidátovi. Medzi uchádzačmi o post primátora hlavného mesta nechýbajú známe mená, nováčikovia i kontroverzný spevák a podnikateľ. viac »


Opozícia sa spolieha na ľudí: Spoločného kandidáta na primátora Bratislavy rozhodne prieskum

Bratislavský hrad

30.08.2018 16:40

BRATISLAVA - Kto bude jediným spoločným kandidátom opozície na primátora Bratislavy v novembrovým komunálnych voľbách by mal určiť až prieskum verejnej mienky. Rozhodnúť by sa malo v primárnych voľbách medzi súčasným starostom bratislavských Vajnôr Jánom Mrvom, ktorému už v júni vyjadrili podporu opozičné OĽaNO, SaS, Sme rodina a kandidátkou na primátorku ... viac »


Súboj kto z koho: Opozícia postaví na primátora Bratislavy len jedného kandidáta

Ján Mrva a Caroline

30.08.2018 12:45

BRATISLAVA – Opozícia postaví v Bratislave v novembrových komunálnych voľbách len jedného kandidáta na primátora. Rozhodnúť by sa malo v primárnych voľbách medzi súčasným starostom bratislavských Vajnôr Jánom Mrvom, ktorému už vyjadrili podporu opozičné OĽaNO, SaS, Sme rodina a kandidátkou na primátorku za mimoparlamentné KDH Caroline Líškovú. Potvrdili ... viac »


Za primátora Košíc bude kandidovať aj viceprezident futbalového zväzu Richard Havrilla

Na snímke kandidát na

23.08.2018 18:20

KOŠICE - O post primátora Košíc sa bude v novembrových voľbách uchádzať aj podnikateľ a 1. viceprezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Richard Havrilla. Kandidovať bude ako nezávislý, k hlavným témam jeho kampane patrí doprava, parkovanie a cesty v meste, kde vidí mnohé problémy, ktoré je potrebné riešiť. Oznámil to vo štvrtok na tlačovej konferencii. viac »


Trnavským primátorom chce byť aj Marián Galbavý, bývalý spojenec Bročku

Marián Galbavý
Foto

21.08.2018 16:55

TRNAVA – Zostavu kandidátov na primátora Trnavy pre novembrové komunálne voľby rozšíril Marián Galbavý z Priateľskej Trnavy (PT). Platforma nezávislých kandidátov zastrešuje súčasných poslancov mestského zastupiteľstva i nových ľudí. Časť z nich sú odídenci zo zoskupenia Lepšia Trnava súčasného primátora Petra Bročku. Platformu v utorok predstavili médiám. viac »


Primátor Nitry Jozef Dvonč opäť kandiduje, má veľké plány

Jozef Dvonč

16.08.2018 14:15

NITRA – Primátor Nitry Jozef Dvonč sa bude opätovne uchádzať o post primátora v novembrových komunálnych voľbách. Svoju kandidatúru oznámil dnes na výstavisku Agrokomplex. Dvonč stojí na čele mesta už 12 rokov. O priazeň voličov sa bude uchádzať ako nominant Smeru-SD a SNS. Medzi jeho priority bude patriť riešenie dopravy a parkovania, ale aj rozvoj ... viac »


KDH nepostaví svojho kandidáta na primátora Nitry, podporí Grešša

Ján Greššo ako kandidát

15.08.2018 18:50

NITRA – Predstavitelia Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) podpísali dohodu o spoločnom postupe v komunálnych voľbách v meste Nitra s existujúcou pravicovou koalíciou. Tú tvoria strany SaS, OĽaNO, Šanca a Sme rodina – Boris Kollár. KDH sa tiež pridalo k podpore Jána Grešša, ktorý kandiduje na primátora Nitry. viac »


Renáta Kolenčíková oznámila kandidatúru na post primátorky Nitry: Aké sú jej priority?

Renáta Kolenčíková

14.08.2018 13:35

NITRA – Kandidatúru na primátorku Nitry dnes oznámila mestská poslankyňa Renáta Kolenčíková. K jej prioritám patrí bezpečnosť obyvateľov, prinavrátenie života do centra mesta, výstavba bytov, koncepčné opravy a rekonštrukcie ciest a chodníkov. Venovať sa chce aj téme zelene a zlepšeniam v oblasti sociálnych služieb. viac »


O post prešovského primátora sa uchádza Stanislav Grega

Stanislav Grega
Foto

13.08.2018 16:30

PREŠOV – O post primátora Prešova zabojuje ako nezávislý kandidát aj podnikateľ a bývalý poslanec mestského zastupiteľstva Stanislav Grega. Svoju kandidatúru oznámil v pondelok s tým, že od tohto dňa začína pod ňu zbierať aj podpisy. Uchádzať sa bude tiež o post mestského poslanca. viac »


O kreslo primátora Bratislavy má záujem aj advokát Jaroslav Brada

Bratislava je štvrtým najbohatším

11.08.2018 13:30

BRATISLAVA – O post primátora Bratislavy chce v tohtoročných novembrových komunálnych voľbách zabojovať aj advokát Jaroslav Brada. O priazeň voličov sa bude uchádzať ako kandidát iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska. viac »


O post primátora Bratislavy chce zabojovať aj Miroslav Vetrík

Miroslav Vetrík

07.08.2018 12:45

BRATISLAVA – Autor a organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík chce v tohtoročných komunálnych voľbách zabojovať o post primátora hlavného mesta. Potvrdil to s tým, že kandidovať bude ako nezávislý. viac »


Najčítanejšie články