Nedeľa25. február 2024, meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor

Žitňanská bude kandidovať na predsedu SDKÚ

Lucia Žitňanská
Lucia Žitňanská (Zdroj: SITA)

BRATISLAVA – Podpredsedníčka SDKÚ-DS Lucia Žitňanská sa bude uchádzať o funkciu predsedníčky strany. Kongres podľa stanov musí mať SDKÚ-DS do šiestich mesiacov od parlamentných volieb.

„Cítim veľkú osobnú podporu z výsledkov volieb. Tak ako som povedala pred voľbami, naložím s nimi, ako som sľúbila. Keď uspejem, urobím všetko pre to, aby SDKÚ na politickej scéne znovu dostala miesto, ktorej jej patriť má, teda lídra zmien, ktoré Slovensko vždy posúvali dopredu,“ vyhlásila dnes Žitňanská na tlačovej besede. Podľa nej moderná občianska pravica má zmysel a má zmysel o ňu bojovať.

Žitňanská ešte pred parlamentnými voľbami oznámila, že sa bude uchádzať o funkciu šéfky strany, ak získa vo voľbách dostatočnú podporu. V sobotu získala podstatne viac preferenčných hlasov ako predseda strany Mikuláš Dzurinda. Ten jej rozhodnutie privítal. „Oceňujem rozhodnutie Lucie Žitňanskej, že zotrváva na svojom stanovisku spred volieb. Vtedy som jej rozhodnutie privítal. Svoje potešenie z toho chcem dnes zdupľovať. Mám z toho radosť,“ povedal. Svoje rozhodnutie o politickej budúcnosti chce najskôr prebrať na straníckom prezídiu v pondelok.

Ivan Mikloš neuvažuje na kandidatúre na predsedu strana. „Aj ja vnímam výsledok volieb ako osobnú porážku a vnímam osobný diel,“ povedal.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu