Smrť Demitru - letecké nešťastie | Topky.sk

°C

Streda, 25. november 2020. Meniny má Katarína, zajtra Kornel.

Smrť Demitru - letecké nešťastie

Už je to rok: Spomienka na hokejového génia Paľa Demitru (†36)

Paľo Demitra síce už nie medzi nami, vďaka spomienkam ale žije naďalej

Paľo Demitra síce už nie medzi nami, vďaka spomienkam ale žije naďalej

07.09.2012 08:45

BRATISLAVA - Dnes je to práve rok odvtedy, čo celé Slovensko rozosmutnela správa o úmrtí hokejového mága Pavla Demitru (†36). V mysliach športových fanúšikov, a nielen ich, však ostane živý navždy. Na umenie, ktoré predvádzal na ľade, ale i veľké srdce otvorené pre každého, sa len tak zabudnúť nedá. viac »

Zo smrti Pavla Demitru (†36) a jeho spoluhráčov obvinili námestníka aeroliniek!

Zo smrti Pavla Demitru

06.09.2012 10:15

MOSKVA - Ruskí vyšetrovatelia vlaňajšej leteckej katastrofy pri Jaroslavli po roku obvinili člena vedenia niekdajších aeroliniek, ktorej patrilo lietadlo smrti Jak-42. Bývalému námestníkovi riaditeľa Jak-servis Vadimovi Timofejevovi teraz hrozí až sedem rokov väzenia. viac »


Vdova po Demitrovi Mária: Odmietla pozvánku do Ruska, nemá dosť síl!

Životopisná kniha o Pavlovi

13.04.2012 08:45

BRATISLAVA - Do mesta, kde minulý rok v septembri zahynul tím ruskej KHL vrátane nášho kapitána Pavla Demitru (†36), sa po dlhšom čase vráti veľký hokej. Tento víkend totiž v Jaroslavli odohrá slovenská reprezentácia dva prípravné zápasy proti domácemu výberu. Ponuku letieť s výpravou dostala aj vdova Majka. viac »


Nezávislí vyšetrovatelia vyvrátili oficiálnu verziu smrti Demitru: Zlyhala technika!

Nezávislí vyšetrovatelia vyvrátili oficiálnu

29.11.2011 11:15

MOSKVA - Septembrovú nehodu lietadla Jak-42 s hokejistami pri Jaroslavli vraj nezavinila posádka, ale zlyhanie techniky. Uviedol to dnes ruský denník Izvestija s odvolaním sa na poznatky z nezávislého vyšetrovania podniknutého na prosbu pozostalých po pilotoch. Oficiálne vyšetrovanie nehody vedené medzištátnymi leteckým výborom (MAK) skončilo začiatkom ... viac »


Pilot lietadla smrti užíval lieky, kvôli ktorým oneskorene reagoval!

Pilot lietadla smrti užíval

02.11.2011 15:30

MOSKVA - Za septembrovú nehodu lietadla Jak-42, ktoré prevážalo hokejový tím Lokomotiv Jaroslavľ na prvý zápas KHL do Minska, mohla chyba pilotov. Dnes to potvrdil Medzištátny letecký výbor (MAK). Úradnej verzii ale neveria kolegovia ani ženy pilotov a požadujú nezávislé vyšetrovanie, informoval denník Izvestija. viac »


Vyšetrovanie v Jaroslavli ukončené: Na vine je pilot!

Vyšetrovanie v Jaroslavli ukončené:

31.10.2011 11:20

MOSKVA - Príčinou septembrovej leteckej havárie v severoruskom Jaroslavli bola chyba pilota, ktorý pri štarte stroj pribrzdil. Podľa dnešného vydania ruského denníka Kommersant to vyplýva z ukončeného vyšetrovania. Jeho definitívne výsledky majú byť zverejnené tento týždeň. viac »


Jediného preživšieho havárie v Jaroslavli prepustili z nemocnice

Jediného preživšieho havárie v

29.10.2011 02:28

MOSKVA - Palubného technika Alexandra Sizova, ktorý prežil leteckú haváriu v ruskom Jaroslavli, prepustili v piatok z nemocnice. Informuje o tom tlačová agentúra Ria Novosti. viac »


Brzdný systém Jaku-42 bol bezchybný, pochybil pilot

Brzdný systém Jaku-42 bol

21.10.2011 19:50

MOSKVA - Počas doby používania lietadiel Jak-42 nenastala ani jedna letecká udalosť, teda ani katastrofa, ktorá by súvisela s ergonómiou kabíny. Nebol ani zistený prípad, že by brzdný systém lietadla tohto typu odmietol pracovať. Konštatoval to dnes ruský Medzištátny letecký výbor (MAK), ktorý skúma príčiny havárie lietadla Jak-42, v ktorom 7. septembra ... viac »


Tragédia v Jaroslavli: Hokejistov zabili piloti!

Tragédia v Jaroslavli: Hokejistov

19.10.2011 12:28

MOSKVA - Testy s lietadlom Jak-42 pri Moskve potvrdili, že septembrovú katastrofu podobného stroja s hokejistami pri Jaroslavli spôsobila chyba pilotov. Uviedol to dnes denník Kommersant s odvolaním sa na špecialistov zúčastňujúcich sa skúšok. viac »


V Jaroslavli sa naposledy rozlúčili s hokejistami, postavia pomník

Miesto tragédie v Jaroslavli

16.10.2011 18:23

JAROSLAVĽ - Verejnosť ruského Jaroslavľu sa dnes, štyridsať dní po havárii lietadla s hokejistami miestneho Lokomotivu, naposledy rozlúčila s obeťami tragickej katastrofy. Viac ako 6000 ľudí sa zhromaždilo v miestnej hokejovej hale Arena 2000, aby vzdali poctu mŕtvym členom hokejového tímu. Dneškom sa v Jaroslavli uzatvára štyridsaťdňové obdobie smútku. viac »


Šialený experiment potvrdil: Lietadlo smrti brzdilo v rýchlosti 165 km/h!

Šialený experiment potvrdil: Lietadlo

14.10.2011 18:55

MOSKVA - Katastrofu lietadla Jak-42, ktorý sa 7. septembra zrútil pri Jaroslavli aj s miestnym hokejovým tímom Lokomotiv a slovenským hokejistom Pavlom Demitrom na palube, zavinilo pribrzďovanie stroja pri vzlete. Vyplýva to podľa ruských médií z experimentov, ktoré s podobným lietadlom podnikli skúšobní piloti v Žukovskom pri Moskve. V tlači sa objavili ... viac »


Sizov, ktorý prežil haváriu lietadla smrti: Už pri štarte som cítil, že spadneme!

Sizov, ktorý prežil haváriu

13.10.2011 10:30

PRAHA - Palubný inžinier Alexander Sizov, ktorý ako jediný pred viac ako mesiacom prežil pád lietadla s hokejistami klubu Lokomotiv Jaroslavľ, už počas štartovacieho manévru cítil, že sa blíži katastrofa. Sizov to včera povedal reportérom ruskej televízie vo svojom prvom rozhovore po septembrovej havárii. Vyhlásil tiež, že pri štarte lietadla žiadnu brzdnú silu necítil. viac »


Extrém kvôli lietadlu smrti: Piloti riskujú životy, Jak-42 rozbehnú na brzdách!

Extrém kvôli lietadlu smrti:

11.10.2011 13:00

MOSKVA - Experiment s lietadlom Jak-42, ktorý má pomôcť objasniť septembrovú katastrofu lietadla rovnakého typu pri Jaroslavli, vstupuje do riskantnej fázy. Po pondelkovom bežnom vzlete majú skúšobní piloti pri "prerušovaných štartoch" overiť hypotézu, že v osudovom stroji jeden z pilotov pridával na ťahu motorov, zatiaľ čo druhý brzdil. viac »


Za pád Demitrovho lietadla môžu piloti: Jeden vraj brzdil, druhý pridával!

Letecká nehoda ruského lietadla

29.09.2011 12:10

MOSKVA -Vyšetrovanie havárie lietadla Jak-42, pri ktorej zahynuli hokejisti tímu Lokomotiv Jaroslavľ vrátane Pavla Demitru (†36), prinieslo nové zistenia. Podľa ruskej prokuratúry za to mohol fakt, že sa piloti dobre nepočuli. viac »


Po minúte ticha pomenovali zimný štadión po Pavlovi Demitrovi

Po minúte ticha pomenovali

29.09.2011 10:55

TRENČÍN - Poslanci mestského zastupiteľstva v Trenčíne prijali na dnešnom zasadnutí uznesenie, podľa ktorého ponesie trenčiansky zimný štadión meno Pavla Demitru. Zastupiteľstvo sa začalo minútou ticha na počesť tragicky zosnulého slovenského hokejového reprezentanta Pavla Demitru. viac »


Sizov prežil pád lietadla Jak-42, pretože nebol pripútaný!

Sizov prežil pád lietadla

24.09.2011 20:00

MOSKVA - Nové podrobnosti z prvého výsluchu palubného inžiniera Alexandra Sizova (53), ktorý ako jediný pred viac ako dvoma týždňami prežil haváriu lietadla Jak-42 pri Jaroslavli, priniesli dnes ruské médiá. viac »


Chorému dievčaťu poslal pol milióna, o 15 minút zomrel v lietadle smrti!

Chorému dievčaťu poslal pol

23.09.2011 19:50

MOSKVA/BRATISLAVA - Iba pätnásť minút pred smrťou kapitán ruského tímu Lokomotiv Jaroslavľ Ivan Tkačenko (†31) poslal SMS-ku, ktorou potvrdil prevod pol milióna rubľov (približne 11 500 eur) pre dievča s rakovinou. O chvíľu na to zomrel spolu so svojimi spoluhráčmi v troskách lietadla. viac »


Spoločnosť spadnutého lietadla s hokejistami prišla o licenciu

Spoločnosť spadnutého lietadla s

21.09.2011 16:02

MOSKVA - Ruská Federálna agentúra pre leteckú dopravu (Rosaviacija) odňala licenciu moskovským charterovým aerolíniám Jak Servis. Spoločnosti patrilo lietadlo, ktoré 7. septembra havarovalo pri ruskom Jaroslavli aj s miestnym profesionálnym hokejovým mužstvom Lokomotiv. viac »


Najčítanejšie články