Sobota, 23. október 2021. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Krutý omyl: Telo pilota lietadla smrti pochovali do nesprávneho hrobu!

Pilota kvôli pochybeniu pracovníkov márnice pochovávali dvakrát
Pilota kvôli pochybeniu pracovníkov márnice pochovávali dvakrát
21.09.2011 14:50

MOSKVA - Najbližší pozostalí a blízki priatelia pilotov, ktorí pred dvoma týždňami havarovali s lietadlom prevážajúcom hokejový tím Lokomotiv Jaroslavľ, sa stali svedkami krutého omylu. Jedného z nich totiž pochovali do nesprávneho hrobu!


Podľa ruského portálu lifenews.ru došlo pri identifikácii obetí leteckého nešťastia k fatálnej chybe - telá kapitána Andreja Solomenceva a druhého pilota Igora Ževelova zamenili v márnici.

Omyl si uvedomila práve kopilotova manželka, ktorá pri identifikácii tela s hrôzou zistila, že Igor je už pochovaný. Posledná rozlúčka so Ževelovom sa konala 11. septembra v meste Reutov, krátko nato mali pochovať aj jeho kolegu. Ukázalo sa však, že hrob určený pre neho je už obsadený.

Telo preto museli exhumovať a 17. septembra druhýkrát pochovať. Jeho žena sa z toho doteraz nevie spamätať a nechápe, ako sa také niečo vôbec mohlo stať. So Solomencevom sa najbližší naposledy rozlúčili o deň neskôr.

Obaja piloti zahynuli 7. septembra pri páde lietadla Jak-42 neďaleko ruského mesta Jaroslavľ. Tragédia si vyžiadala 44 obetí vrátane slovenskej hokejovej legendy Pavla Demitru.

 

 


Nástroje k článkuZDROJ: np, tvnoviny.skFoto a
VIDEO: lifenews.ru

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články