°C

Piatok, 22. január 2021. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Pokochajte sa pohľadom na hriešne luxusné rúška: VIDEO Zdobia ich diamanty i perly

Luxusné rúška
Luxusné rúška
Zdroj: YouTube/South China Morning Post
28.11.2020 16:58

TOKIO - Luxusné rúška zdobené diamantmi či perlami v cene milión jenov (zhruba 8-tisíc eur) si môžu kúpiť zákazníci v Japonsku. Spoločnosť Cox, ktorej pobočka ručne vyrábané rúška ponúka, podľa agentúry Reuters uviedla, že nimi chce ľudí potešiť a tiež pozdvihnúť módny priemysel, ktorý ako mnoho ďalších odvetví utrpel koronakrízou.


Diamantové rúška sú zdobené 300 krištáľmi od firmy Swarovski a tiež jedným diamantom s hmotnosťou 0,7 karátu. Perlové rúška krášlia 330 perál akoya, uvádza Reuters.

TRIK na nezaplatenie: FOTO Lekár vie, ako zabrániť zahmlievaniu okuliarov pri nosení rúška

„Všetci sú kvôli koronavírusu deprimovaní a bolo by skvelé, keby sa mohli pri pohľade na tieto trblietavé rúška cítiť lepšie,“ povedala agentúre Reuters predavačka Azusa Kadžitakaová v jednom z obchodov firmy v blízkosti tokijskej stanice.

„Šperkársky a textilný priemysel sú navyše kvôli koronavírusu v poklese, takže je tento projekt tiež súčasťou snahy o revitalizáciu Japonska,“ dodala.

Luxusné rúška
Zdroj: YouTube/South China Morning Post

Cox od septembra ponúka v internetovom obchode a v šiestich kamenných predajniach viac ako 200 rôznych druhov rúšok. Najlacnejšie začínajú na 500 jenoch (cca 4 eurá).

Luxusné rúška
Zdroj: YouTube/South China Morning Post

Luxusné japonské rúška ale zďaleka nie sú najdrahšie na svete. Tento titul patrí rúšku za 1,5 milióna dolárov (vyše 1,26 milióna eur), ktoré si u izraelského klenotníka Yvel objednal čínsky miliardár.


Galéria

Luxusné rúška Luxusné rúška Luxusné rúška

Nástroje k článku



ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/South China Morning Post

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články