°C

Streda, 30. september 2020. Meniny má Jarolím, zajtra Arnold.

FOTO Dych vyrážajúci objav v Belgicku: Pri oprave fontány našli schránku, neuveríte, čo ukrývala

Zdroj: Twitter/@lalibrebe
12.09.2020 07:58

BRUSEL - Pri renovácii fontány v belgickom meste Verviers sa našla schránka s podivuhodným obsahom - nádoba s liehom, v ktorej sa uchovalo srdce prvého starostu Pierra Davida. Napísal o tom server BBC. David zomrel v roku 1839, v roku 1883 bola dokončená fontána nesúca jeho meno a práve vtedy bola dovnútra umiestnená nádoba so srdcom.


Mladík (24) sa pozrel na FOTO starú 115 rokov a vydesil sa: Jasný dôkaz o minulom živote!

„Mestská legenda sa potvrdila: schránka bola v hornej časti fontány, blízko busty Pierra Davida, za jedným z kameňov, ktoré sa v premiestňovali počas reštaurovania,“ uviedol zástupca mesta Maxime Dege. Podľa neho sa srdce našlo koncom augusta a bolo prakticky v neporušenom stave.

FOTO Dych vyrážajúci objav
Zdroj: Twitter/@hpotyawards

Občania mesta si chceli v roku 1839 svojho zosnulého starostu uctiť, a preto so súhlasom rodiny nechali chirurgicky vybrať jeho srdce, ktoré plánovali umiestniť do pripravovaného pamätníka.

FOTO Dych vyrážajúci objav
Zdroj: Twitter/@lalibrebe

Zhromaždiť prostriedky na jeho stavbu však trvalo niekoľko desaťročí a proces sprevádzali hádky o to, ako by mal pomník vyzerať. Nakoniec na počesť politika vznikla fontána na námestí Place Verte.


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články