°C

Pondelok, 6. júl 2020. Meniny má Patrícia, Patrik, zajtra Oliver.

Prvá obeť koronavírusu môže odštartovať katastrofu: Tohto sa lekári boja najviac

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Francisco Seco, File
05.04.2020 09:30

BOMBAJ - India eviduje prvú obeť nového koronavírusu už aj v oblasti najväčšieho ázijského slumu v Bombaji. Celkovo ide o druhé úmrtie v niektorom z bombajských slumov. Lekári sa obávajú, že v Dháráví, v ktorom žijú tie najchudobnejšie vrstvy obyvateľstva, sa nákaza môže začať nekontrolovateľne šíriť, píše spravodajská televízia CNN.


Vedci zistili, ako dlho sa vírus šíri predtým, než máte príznaky: Prekvapivé zdroje nákazy!

Na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus SARS-CoV-2, bol v stredu pozitívne testovaný 56-ročný muž. Zomrel ešte v ten istý deň počas prevozu do nemocnice. "Ľudí, ktorí boli s týmto mužom v kontakte, považujeme za vysoko rizikových a požiadali sme ich, aby ostali v domácej karanténe. Výtery, ktoré sme urobili jeho rodinným príslušníkom a susedom, sme odoslali na testovanie," povedal predstaviteľ miestnej samosprávy Kiran Dighavkar.

Prvá obeť koronavírusu môže
Zdroj: TASR/AP/Rafiq Maqbool

Úrady podľa neho obyvateľom Dháráví poskytnú jedlo, pretože kým nebudú mať všetky výsledky testov, oblasť nemôžu opustiť. Lekári sa obávajú najmä nezvládnuteľnej situácie, ktorá by nastala v prípade, ak by sa koronavírus rýchlo rozšíril v jednom z mnohých indických slumov. Tie trpia nedostatkom hygieny alebo tečúcej vody a tisícky ľudí tam žijú doslova hlava na hlave. 

Prvá obeť koronavírusu môže
Zdroj: Youtube/The Luxury Couple

V slume Dháráví žije približne milión obyvateľov, pričom hustota obyvateľstva je tam takmer 30-krát vyššia ako v New Yorku. Na jeden kilometer štvorcový je to až 280 000 ľudí.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np
ZDROJ: TASR
VIDEO: Youtube/The Luxury Couple

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články