°C

Piatok, 5. jún 2020. Meniny má Laura, zajtra Norbert.

Mala najhoršiu pleť, akú kedy lekár videl: FOTO Dnes je z nej kráska, neuveríte, čo jej pomohlo

Emily Keelová dlhé roky bojovala s akné.
Emily Keelová dlhé roky bojovala s akné.
Zdroj: Instagram/emilykeel_
01.09.2019 15:37

PORTSMOUTH – Keď mala Emily Keelová dvanásť, diagnostikovali jej cystické akné. Bolestivé kožné ochorenie jej v pubertálnom veku výrazne skomplikovalo život. Jeden lekár, u ktorého hľadala pomoc, jej dokonca povedal, že má tú najhoršiu pleť, akú dosiaľ videl. V súčasnosti je inšpiráciou pre množstvo ľudí, ktorých trápi rovnaký problém. Život Emily sa totiž zmenil po tom, ako svoje trápenie začala dokumentovať na sociálnej sieti.


„Skutočne ma to zabolelo, keď som to počula od doktora,“ spomína Emily na slová doktora, ktorý jej povedal, že má najhoršiu pleť, akú kedy videl. „Bolo to dosť ťažké počuť,“ doplnil ju jej otec Stephen.

Tínedžerka z anglického Portsmouthu bola zúfalá, pretože ani jedna z terapií, ktorú v priebehu deviatich rokov podstúpila, jej nezabrala. Dokonca ani chemické pílingy.

Emily Keelová dlhé roky
Zdroj: Instagram/emilykeel_

Dnes má 25 rokov a pracuje ako osobná trénerka. Pripúšťa však, že stav, ktorý sa teraz zlepšil, ovplyvnil jej duševné zdravie.

Ako hovorí, ťažkosti mala aj v práci. Tie však vyústili až do situácie, že s prácou sekla. „Keď som pracovala v posilňovni a keď sa moje akné zhoršovalo, myslím si, že som si bola skutočne vedomá toho, že nie som dobrým vzorom,“ tvrdí žena. „Tak som sa hanbila, že som už ani nechcela učiť. Nechcela som stáť pred tými ľuďmi. Mala som pocit, že ma odsudzujú a myslia si, že nežijem zdravým životným štýlom,“ dodala.

Emily Keelová dlhé roky
Zdroj: Instagram/emilykeel_


Čítajte aj: Odvážne ženy ukázali svoje FOTO bez mejkapu: Každodenný život s desivou diagnózou


Kľúčovým momentom v jej živote bolo, keď prvýkrát na svojom Instagrame zverejnila obrázok svojho akné. Ohromená pozitívnymi komentármi a podporou sa v súčasnosti venuje propagácii „skin positivity“. Ide o nový trend, ktorý nám má naznačiť, že sa nemáme hanbiť za to, že sme nedokonalí. Na Instagrame sa pod heštegom #skinpositivity objavujú fotografie ľudí, ktorí vystavujú na obdiv svoj prirodzený vzhľad.

Emily Keelová dlhé roky
Zdroj: Instagram/emilykeel_

„Zverejňujem fotografie online a snažím sa zdokumentovať svoju cestu, nikto nie je dokonalý a každého z nás niečo trápi. Snažím sa byť čestná a o svojich problémoch hovoriť otvorene,“ dodala Emily.

Emily Keelová dlhé roky
Zdroj: Instagram/emilykeel_


Galéria

Emily Keelová dlhé roky Emily Keelová dlhé roky Emily Keelová dlhé roky Emily Keelová dlhé roky Emily Keelová dlhé roky

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články