Neuveriteľný výsledok prieskumu: Chcete spoznať životnú lásku? Hľadajte ju na TOMTO mieste | Topky.sk

Streda, 17. júl 2019. Meniny má Bohuslav, zajtra Kamila.

Neuveriteľný výsledok prieskumu: Chcete spoznať životnú lásku? Hľadajte ju na TOMTO mieste

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
05.09.2018 16:19

LONDÝN - Každý päťdesiaty cestujúci v leteckej doprave stretne vo vzduchu svoju životnú lásku. Vyplynulo to z prieskumu, ktorý si nechala spracovať britská banka HSBC. Autori ankety oslovili vyše 2000 ľudí zo 141 krajín sveta. Podľa novozélandského denníka The New Zealand Herald sa šanca, že človek narazí na svojho partnera niekoľko desiatok tisíc metrov nad zemou, javí vyššia, než keď sa obráti na zoznamku.


Prieskum ukázal smutnú realitu: Viac ako tretina Slovákov nebola nikdy na dovolenke pri mori

Výsledky štúdie sú podľa denníka o to prekvapujúcejšie, že v lietaní už v dnešnej dobe nikto romantiku nehľadá, čo je dané rozmachom nízkonákladových aeroliniek a stále stiesnenejšími podmienkami v ekonomickej triede. Ešte v 60. rokoch pritom reklamné plagáty leteckých spoločností predstavovali lietanie ako štýlovú a romantickú záležitosť.

Neuveriteľný výsledok prieskumu: Chcete
Zdroj: pixabay.com

Ďalšia časť prieskumu sa týkala zvykov cestujúcich. Autori sondáže oslovili asi 6000 osôb a zistili, že viac ako polovica pasažierov sa dáva so spolucestujúcimi do reči. Každý siedmy cestujúci pritom nadviazal v lietadle dlhodobé priateľstvo a 16 percent získalo nový obchodný kontakt.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články