Piatok, 23. apríl 2021. Meniny má Vojtech, zajtra Juraj.

Ľudia žijú v strachu: Po 30 rokoch u nich opäť straší duch záhadného dievčaťa!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: mirror.co.uk, news.com.au
01.10.2014 13:30

CANNOCK CHASE - Obyvatelia anglického grófstva Stafforshire si dodnes pamätajú na to, ako tam kedysi strašil prízrak dievčaťa s čiernymi očami. Na ich veľkú hrôzu sa duch v oblasti začal objavovať znova. Vydesená žena porozprávala o svojom zážitku paranormálnemu odborníkovi.


Začiatkom osemdesiatych rokov minulého storočia Veľkú Britániu vystrašili reči o duchovi približne desaťročného dievčaťa. Obyvatelia ho nazvali Black Eyed Child, lebo malo čierne oči, ktoré vyzerali ako uhlíky. Podľa najnovších informácií sa v stredozápadnom Anglicku začalo zjavovať opäť, píše Daily Mirror.

Prípadom sa začal zaoberať paranormálny vyšetrovateľ Lee Brickley. Keď sa mu nedávno ozval očitý svedok, bol ohromený.

Ľudia žijú v strachu:
Zdroj: mirror.co.uk, news.com.au

Istá žena mu povedala, že keď sa pred niekoľkými dňami prechádzala údolím Birches Valley, začula nejaké výkriky. Rozbehla sa za zvukom, ale nič nevidela. "Potom som sa otočila a za mnou stála dievčina. Ruky si držala pred očami, akokeby čakala na narodeninovú tortu. Spýtala som sa jej, či je v poriadku a či je to ona, čo kričala. Vtom spustila ruky dolu a otvorila oči. Vyzerali desivo, boli celé čierne, žiadne bielko, dúhovka, nič. Rýchlo som schytila svoju dcéru a keď som sa pozrela na dievča, bolo preč," opísala nepríjemný zážitok očitá svedkyňa.

Niečo podobné zažila v minulosti aj Leeho teta. "V lete 1982, keď mala osemnásť rokov, sa s priateľmi vo večerných hodinách často stretávali v Cannock Chase. Raz večer, tesne pred zotmením, počuli, ako nejaké dievča zúfalo kričí o pomoc. Teta sa rozbehla za ňou a čoskoro ju dobehla na neďalekej poľnej ceste. Dievčina sa otočila, pozrela sa svojimi čiernymi očami bez náznaku bielej na tetu a utiekla do temného lesa," hovorí Brickley.

Ľudia žijú v strachu:
Zdroj: mirror.co.uk, news.com.au

Polícia po dievčati pátrala, ale márne. Podľa autora kníh s paranormálnou tematikou Leeho boli podobné pozorovania zaznamenané po celom svete. Niektorí ľudia veria, že ide o mimozemšťanov, iní hovoria o upíroch či duchoch. V Spojených štátoch sa vraj Black Eyed Child zjavujú v skupinách a klopú na dvere ľudí, aby sa ich spýtali, či môžu ísť dovnútra.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: np
FOTO: mirror.co.uk, news.com.au

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články