Pondelok22. júl 2024, meniny má Magdaléna, zajtra Oľga

Vražda funkcionára: V Mexiku našli telo ďalšieho zavraždeného starostu, navštívil domorodú komunitu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: Getty Images)

MEXIKO - Mexické úrady v sobotu informovali o vražde druhého starostu z južného štátu Guerrero v priebehu necelého týždňa. Telo Acacia Floresa objavili s guľkou v zadnej časti hlavy. Informuje agentúra AFP.

Starosta mesta Malinaltepec išiel vo štvrtok pôvodne navštíviť domorodú komunitu, kde ho následne zadržali. Istý ľudskoprávny aktivista sa odvtedy snažil vyjednávať o jeho prepustení. Pre AFP povedal, že telo politika našli v dodávke v Malinaltepecu.

archívne video

Muža obvineného z pokusu o vraždu premiéra vzali do vyšetrovacej väzby (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

Podľa prokurátora štátu Guerrero sa už začalo vyšetrovanie vraždy s priťažujúcimi okolnosťami. Pracuje sa aj s verziou, že išlo o možný spor o vlastníctvo pozemkov. Novozvoleného starostu mesta Copala, Salvadora Villalbu Floresa, zavraždili začiatkom uplynulého týždňa, keď sa viezol autobusom. Zvyčajne býval chránený Národnou gardou, vtedy však cestoval sám, napísali mexické médiá.

V Mexiku sa 2. júna konali prezidentské voľby

V Mexiku sa 2. júna konali prezidentské voľby, voľby guvernérov viacerých štátov a volili sa aj starostovia, primátori a poslanci mestských zastupiteľstiev. Kampaň pred týmito voľbami bola extrémne násilná - od jesene minulého roku bolo zavraždených viac ako 30 kandidátov. Guerrero je štát najviac ovplyvnený násilím drogového kartelu vzhľadom na svoju polohu na západnom pobreží Mexika. Vlani tam zaznamenali takmer 1900 vrážd.

Viac o téme: ObeťStarostaTeloMexiko
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu