Pondelok17. jún 2024, meniny má Adolf, zajtra Vratislav

Pri vyšetrovaní havárie vrtuľníka s Raísím nebolo nájdené nič podozrivé

Trosky vrtuľníka, ktorý havaroval.
Trosky vrtuľníka, ktorý havaroval. (Zdroj: profimedia.sk)

TEHERÁN - Iránska armáda zatiaľ nenašla žiadne dôkazy o možnej trestnej činnosti pri havárii vrtuľníka, pri ktorej v nedeľu zahynul iránsky prezident Ebrahim Raísí. Uviedli to v noci na piatok iránske štátne médiá, píše o tom agentúra AFP.

"Na vraku vrtuľníka neboli nájdené žiadne diery po guľkách ani podobné stopy," citovala z vyhlásenia generálneho štábu iránskej armády štátna tlačová agentúra IRNA.

archívne video

Leteli sme normálne v súlade so zákonom, tvrdí Kuffa (Zdroj: TASR/Martina Kriková)

"Vrtuľník sa vznietil po náraze na vyvýšenú plochu... počas komunikácie medzi riadiacou vežou a letovou posádkou nebol zaznamenaný žiadny podozrivý obsah," informovala armáda. Podľa jej zistení vrtuľník s Raísím na palube letel pred haváriou po "vopred naplánovanej trase a neopustil určenú letovú dráhu".

Iránska armáda vo vyhlásení tiež uviedla, že vrak vrtuľníka bol nájdený pomocou dronov v noci na pondelok, no náročný terén, hmla a nízke teploty sťažovali prácu záchranných tímov. Dodala, že na vyšetrenie nehody "je potrebný dlhší čas". Ďalšie podrobnosti oznámi neskôr.

Raísího vo štvrtok pochovali v jeho rodnom meste Mašhad na severovýchode Iránu. Pri havárii vrtuľníka v provincii Východný Azerbajdžan prišiel o život aj iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján.

Viac o téme: HaváriaVrtuľník IránEbrahim Raísí
Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu