Štvrtok, 23. marec 2023. Meniny má Adrián, zajtra Gabriel.

Saudská Arábia urobila neobvyklý krok: Odsúdila teroristický útok na Izraelčanov

útok východný JeruzalemGaléria fotiek (1)
útok východný Jeruzalem
Zdroj: AP Photo/Mahmoud Illean

RIJÁD - Saudská Arábia v sobotu odsúdila teroristický útok vo východnom Jeruzaleme z piatka večera, keď palestínsky útočník zastrelil pred synagógou sedem ľudí. Tento krok Saudskej Arábie je zmenou v jej obvyklej politike voči Izraelu. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.


"Ministerstvo zahraničných vecí v mene Saudskoarabského kráľovstva varuje, že situácia medzi Palestínčanmi a Izraelčanmi sa mení, nastáva ďalšie vážne vyostrenie," napísalo v sobotu v tvíte saudskoarabské ministerstvo a dodalo: "Kráľovstvo odsudzuje všetky útoky cielené proti civilistom."

Saudská Arábia ako vplyvný štát v Perzskom zálive, ktorý nemá diplomatické vzťahy s Izraelom, v minulosti často odsúdila útoky na Palestínčanov, ale nie tie, ktoré boli zacielené proti Izraelčanom. Palestínsky útočník zastrelil v piatok večer pred synagógou v izraelskej obytnej oblasti vo východnom Jeruzaleme sedem ľudí a zranil troch ďalších, vrátane 15-ročného chlapca. Útočník bol na úteku zastrelený, informovala izraelská polícia.
 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články