Štvrtok, 30. marec 2023. Meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín.

Útok na vianočné trhy v Berlíne má svojho vinníka: Talianska polícia zatýkala ľudí z okolia atentátnika Amriho

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images

ANCONA/RÍM - Talianska polícia po vyšetrovaní osôb z okolia Anisa Amriho, ktorý v roku 2016 zaútočil na vianočné trhy v Berlíne, zatkla dvoch občanov Tuniska podozrivých z pašovania ľudí. TASR správu prevzala v utorok z agentúry APA.


Tretieho podozrivého Tunisana umiestnili do domáceho väzenia. V meste Ancona na pobreží Jadranského mora uskutočnili v rámci vyšetrovania približne 40 domových prehliadok, uviedla v utorok tamojšia polícia.

Talianski vyšetrovatelia prišli podozrivým na stopu v rámci pátrania

Talianski vyšetrovatelia prišli podozrivým na stopu v rámci pátrania, ktoré spustili po Amriho teroristickom útoku na vianočné trhy v Berlíne v roku 2016, spresňuje APA. Vyšetrovanie je súčasťou rozsiahlejšej policajnej operácie zameranej proti zločineckým gangom, uviedli policajné zdroje.

Pri doposiaľ najzávažnejšom útoku islamistov v Nemecku prišlo 19. decembra 2016 v Berlíne o život 12 ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Atentátnik Anis Amri vtedy kradnutým nákladným vozidlom zaútočil na účastníkov vianočných trhov z západnej časti nemeckej metropoly. Z miesta činu ušiel a neskôr bol zastrelený v severnom Taliansku, keď zaútočil na príslušníkov policajnej hliadky.

 

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články