Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Bieloruský líder Lukašenko chce, aby školáci chodili na zemiakové brigády

Alexander LukašenkoGaléria fotiek (1)
Alexander Lukašenko
Zdroj: SITA/AP/Maxim Guchek/BelTA Pool Photo

MINSK - Bieloruský líder Alexander Lukašenko, ktorý svojho času odporúčal vodku na liečbu covidu, v pondelok povedal, že školáci by mali chodiť na zemiakové brigády, aby si upevnili zdravie. Informuje o tom agentúra AFP.


Autoritársky vládca Lukašenko, ktorý je v Bielorusku pri moci od roku 1994, je dlhodobo známy svojimi výstrednými výrokmi a návrhmi. Najnovšie sa rozhorčil nad tým, že bieloruské úrady nepovolili zvážanie študentov na zber zemiakov. AFP pripomína, že takéto brigády sa pravidelne organizovali za čias Sovietskeho zväzu.

"Aké príklady dávame v rámci výchovy našim školákom?" pýtal sa Lukašenko v reakcii na toto zistenie na zasadnutí vlády. "Hovorí sa, že je to zneužívanie. Aké je však zneužívanie, ak niekto pracuje päť či šesť hodín? To je potešením pre rodičov a dobrým fyzickým tréningom pre deti," povedal.

Lukašenko bol v minulosti predsedom roľníckeho družstva (sovchozu) a o poľnohospodárstvo sa dodnes živo zaujíma. V roku 2020 tvrdil, že pohár vodky denne, pobyt v saune a práca na poli s traktorom, chránia pred koronavírusom.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články