Štvrtok, 28. október 2021. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Český premiér Babiš sa dá zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti KORONAVÍRUSU: Pozná presný dátum

český premiér Andrej Babiš
český premiér Andrej Babiš
Zdroj: SITA/AP Photo/Petr David Josek
25.09.2021 06:30

PRAHA - Český premiér Andrej Babiš uviedol v piatok v predvolebnej debate na Českej televízii (ČT), že sa nechá zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19.


“Zaočkovať treťou dávkou sa nechám 7. októbra,” povedal Babiš, pričom odmietol, že by malo ísť o predvolebný krok. “Bude to osem mesiacov od druhej dávky,” dodal. Voľby do Poslaneckej snemovne, teda do dolnej komory českého parlamentu, sa budú konať 8. a 9. októbra.

Očkovanie treťou dávkou v Česku prebieha od 20. septembra 

Ako informuje spravodajský server novinky.cz, obyvatelia Českej republiky sa môžu nechať zaočkovať treťou dávkou od 20. septembra. Doteraz túto možnosť využilo už viac ako tisíc ľudí. Podmienkou je však, že od prijímateľovej druhej vakcíny muselo ubehnúť minimálne osem mesiacov. Rizikoví pacienti, napríklad tí s oslabenou imunitou, sa môžu nechať zaočkovať treťou dávkou aj skôr, no musí im to povoliť lekár.

Babiš bol ostro kritizovaný 

V debate na ČT sa stretli lídri politických zoskupení, ktoré kandidujú v Ústeckom kraji. Babiš bol v debate ostro kritizovaný za prijaté zdravotné opatrenia počas pandémie. Predseda českej koalície Pirátov a hnutia STAN Ivan Bartoš českého premiéra v tomto smere obvinil z hazardovania s dôverou verejnosti, pričom dodal, že státisíce seniorov neboli stále zaočkovaní.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články