Nedeľa, 28. november 2021. Meniny má Henrieta, zajtra Vratko.

Brutálny masaker v Záhrebe: Vražda troch detí, podozrivým je ich vlastný otec (56)!

Podľa miestnych médií je vrahom ich vlastný otec
Podľa miestnych médií je vrahom ich vlastný otec
Zdroj: SITA/AP Photo
25.09.2021 19:50

ZÁHREB - Chorvátska polícia v sobotu informovala, že z vraždy troch malých detí v hlavnom meste Záhreb je podozrivý 56-ročný rakúsky občan. Podľa miestnych médií ide o ich vlastného otca, píše agentúra AP. 


Polícia predtým uviedla, že jej príslušníci našli telá detí a muža v zlom zdravotnom stave v byte v záhrebskej štvrti Mlinovi okolo 02.00 h ráno po tom, ako niekto nahlásil pokus o samovraždu. Podľa polície boli deti usmrtené a dospelú osobu previezli do miestnej nemocnice.

Podľa chorvátskeho spravodajského serveru index.hr polícia našla na byte usmrtené sedemročné dvojčatá (chlapca a dievča) a ich štvorročného brata. Vražda šokovala Chorvátsko a vyvolala otázky o potenciálnom predchádzaní domáceho násilia. 

Miestna sociálna pracovníčka Margareta Maderičová pre televíziu HRT uviedla, že rodičia detí sa v roku 2018 rozviedli a dohodli sa na spoločnej starostlivosti o deti. Podľa tamojších médií muž na Facebooku zverejnil príspevok, v ktorom uviedol, že už nemôže pokračovať ďalej z dôvodu finančných a emocionálnych problémov. Médiá ďalej uviedli, že muž je finančným expertom a deti trávili s otcom víkend.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články