Piatok, 25. jún 2021. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

KORONAVÍRUS Koniec očkovania AstraZenecou? Európska únia ju už viac nenakúpi!

Vakcína od spoločnosti AstraZeneca
Vakcína od spoločnosti AstraZeneca
Zdroj: SITA/Robert Michael/dpa via AP, file
09.05.2021 18:00

PARÍŽ - Európska únia nepredĺžila zmluvu s britsko-švédskou farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca. V nedeľu to vyhlásil eurokomisár pre vnútorný trh Thierry Breton, ktorého citovala agentúra DPA.


KORONAVÍRUS Znepokojivá správa: Táto vakcína môže spôsobiť zrazeniny aj u starších žien

Zmluva aktuálne platí do konca júna. Breton vo vysielaní France Inter uviedol, že platnosť kontraktu s AstraZenecou nebola predĺžená. "Uvidíme. Uvidíme, čo sa stane," dodal.

VIDEO Starší a chorľavejší ľudia sa očkovania proti covidu-19 nemusia báť, naopak, potrebujú ho najviac 

Obavy z toho, že očkovacia látka proti ochoreniu COVID-19 od AstraZenecy môže v mimoriadne zriedkavých prípadoch spôsobovať krvné zrazeniny podnietili viaceré krajiny k tomu, aby neodporúčali jej používanie pri očkovaní mladších ľudí. Breton na predmetnú vakcínu vyjadril pozitívny názor. "Je to dobrá vakcína," dodal. 

V sobotu šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová potvrdila, že EÚ uzavrela dohodu s konzorciom Pfizer/BioNTech o dodaní ďalších 1,8 miliardy dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Uviedla, že EK uzavrela dohodu o garantovaných 900 miliónoch dávok s možnosťou ďalšieho nákupu rovnakého množstva s konzorciom Pfizer/BioNTech na roky 2021 až 2023.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: MZ SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články