Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

KORONAVÍRUS Super správa! Nová štúdia o vakcínach: Neuveríte, akú ochranu poskytujú

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: gettyimages.com
30.03.2021 10:03

WASHINGTON - Vakcíny proti chorobe COVID-19 od konzorcia Pfizer/BioNTech a spoločnosti Moderna poskytli ochranu proti nákaze koronavírusom SARS-CoV-2 až 90 percentám účastníkov novej štúdie, ktorej výsledky zverejnili v pondelok. Informovala o tom agentúra AFP.


Českí lekári: Ivermektín nepoužívame, tento overený liek je na KORONAVÍRUS oveľa účinnejší!

Podľa štúdie tieto očkovacie látky navyše poskytli 80-percentnú ochranu pred nákazou už dva týždne po prvej dávke. Na štúdii amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) sa zúčastnilo 3950 účastníkov zo šiestich štátov. Účastníci sa každý týždeň sami otestovali na prítomnosť vírusu SARS-CoV-2 bez ohľadu na to, či sa u nich prejavili príznaky choroby COVID-19.

Skoršie klinické testy týchto vakcín dokázali, že poskytujú ochranu pred ťažkým priebehom pľúcnej choroby COVID-19. V poslednom čase však pribúdajú štúdie vykonané v reálnych podmienkach, ktoré naznačujú, že vakcíny chránia aj pred samotnou infekciou koronavírusom SARS-CoV-2 a teda aj jeho prenosom.

KORONAVÍRUS Super správa! Nová
Zdroj: TASR/AP/Boris Grdanoski

Vedci rozdelili účastníkov štúdie do dvoch skupín, pričom jednej podali obe dávky očkovacej látky a druhej len jednu. Štúdia však stále prebieha a vedci plánujú analyzovať vzorky vírusu v tých prípadoch, v ktorých nakazil zaočkované osoby, aby zistili, prečo.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články