°C

Štvrtok, 25. február 2021. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

KORONAŠKANDÁL Poradca premiéra chcel zatvoriť celú krajinu: O pár hodín ho prichytili na futbale

Poradca premiéra Roman Prymula na futbalovom zápase
Poradca premiéra Roman Prymula na futbalovom zápase
Zdroj: profimedia
19.02.2021 08:38

PRAHA - Český premiér Andrej Babiš vo štvrtok večer oznámil, že ukončil spoluprácu so svojím poradcom Romanom Prymulom z dôvodu jeho návštevy štvrtkového futbalového zápasu, informoval spravodajský server Novinky.cz.


"Pán Prymula je veľký odborník na epidémie; sociálna inteligencia mu však chýba," napísal Babiš Novinkám.cz. Premiér Prymulovu návštevu zápasu označil za nesprávny krok voči futbalovým fanúšikom, ktorí sa nemôžu dostať na štadión, i voči ľuďom, od ktorých vláda chce, aby sa zdržiavali najmä doma.

"Dohodli sme sa na ukončení spolupráce, pretože toto nie je možné," povedal Babiš. Zápas Európskej ligy medzi Slaviou Praha a anglickým klubom Leicester City okrem Prymulu z VIP tribúny sledovali v Prahe i hradný kancelár Vratislav Mynář s manželkou, riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák, tenistka Petra Kvitová a europoslanec Alexandr Vondra. Všetci podľa Noviniek.cz pred zápasom absolvovali test na ochorenie COVID-19.

KORONAŠKANDÁL Poradca premiéra chcel
Zdroj: profimedia

Bývalý minister zdravotníctva Prymula ešte niekoľko hodín pred zápasom v médiách podľa Noviniek.cz uviedol, že v Česku by sa podľa neho mal zaviesť tvrdý lockdown a obmedziť pohyb ľudí. Prymula vo funkcii ministra zdravotníctva skončil vlani v októbri po tom, ako vyšlo najavo, že sa stretol v reštaurácii na pražskom Vyšehrade s vtedajším prvým podpredsedom hnutia ANO Jaroslavom Faltýnkom. Stalo sa tak v nočných hodinách aj napriek tomu, že podľa vládneho nariadenia mali byť v tento čas reštaurácie v ČR zatvorené.

Podľa Noviniek.cz uviedol: "Áno, bol som na legálnom futbalovom zápase s respirátorom a negatívnym testom." Teraz už bývalý poradca premiéra sa posťažoval: "Tento rok som nebol ani na poriadnej dovolenke v zahraničí. Ja asi musím byť len doma." 

Roman Prymula
Zdroj: Profimedia

Exminister Prymula tentoraz podľa Noviniek.cz návštevou zápasu zrejme opatrenie neporušil. Vybraní partneri pražskej Slavie na zápasoch môžu byť prítomní na základe výnimky ministerstva zdravotníctva. Bežní občania majú zatiaľ vstup na zápasy zakázaný.


Galéria

Český premiér Andrej Babiš Poradca premiéra Roman Prymula Roman Prymula

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články