Utorok, 13. apríl 2021. Meniny má Aleš, zajtra Justína.

KORONAVÍRUS Poľsko predĺžilo väčšinu protipandemických opatrení

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Czarek Sokolowski
28.01.2021 19:45

VARŠAVA - V Poľsku sa predĺži platnosť väčšiny protipandemických opatrení najmenej do 14. februára. Informoval o tom vo štvrtok minister zdravotníctva Adam Niedzielski, uviedli agentúry PAP a DPA.


Od 1. februára budú však za dodržania prísnych hygienických podmienok môcť otvoriť obchody v nákupných centrách, múzeá a galérie. V predajniach s rozlohou viac ako sto metrov štvorcových bude môcť pripadať jeden zákazník na 15 metrov štvorcových. V menších prevádzkach pôjde o jedného zákazníka na každých desať metrov štvorcových. Zároveň sa rušia hodiny vyhradené pre dôchodcov.

Poľská vláda v polovici januára pôvodne oznámila predĺženie týchto obmedzení do 31. januára. Naďalej zatvorené zostávajú hotely, divadlá, kiná, lyžiarske strediská, fitnes centrá a akvaparky. Reštaurácie a bary môžu zákazníkov obslúžiť cez výdajné okienko alebo prostredníctvom donášky. Výnimku majú obchody s potravinami, lekárne, trafiky a kníhkupectvá.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Žiaci prvého až tretieho ročníka základných škôl budú pokračovať v prezenčnej výučbe, starší žiaci zostanú pri dištančnom vzdelávaní. Nosenie rúšok je naďalej povinné na verejnom priestranstve, v prostriedkoch hromadnej dopravy, v obchodoch a v kostoloch. Verejné zhromaždenia sú obmedzené najviac na šesť osôb. Poľsko vo štvrtok hlásilo 7156 nových prípadov nákazy novým koronavírusom a 389 úmrtí. Celkovo tam od začiatku pandémie zaznamenali takmer 1,5 milióna infikovaných a 36.443 obetí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články