Utorok, 11. máj 2021. Meniny má Blažena, zajtra Pankrác.

KORONAVÍRUS Uvoľňovanie opatrení u našich susedov: Otvárajú múzeá, galérie aj nákupné centrá

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Czarek Sokolowski
01.02.2021 13:19

VARŠAVA - V Poľsku sa v pondelok v rámci uvoľňovania epidemiologických opatrení opäť otvorili múzeá, galérie, knižnice či nákupné centrá. Informovala o tom agentúra AFP.


Poľský minister zdravotníctva Adam Niedzielski však poznamenal, že väčšina škôl zostane zatvorená najmenej do marca. Minimálne do 14. februára budú uzavreté i bary, reštaurácie, hotely, nočné kluby či telocvične. Niektorí majitelia pohostinských zariadení či diskoték porušili platný zákaz otvorenia svojich prevádzok a čelia preto vysokým pokutám a niekedy i policajným zásahom, upozorňuje AFP. Počas víkendu zasahovalo 150 policajtov v nočnom klube na juhu Poľska v meste Rybnik, kde použili omračovacie granáty a slzotvorný plyn.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


"Niekoľko krajín cez Vianoce prijalo rozhodnutia, ktoré neboli také konzervatívne ako naše, a teraz trpia veľmi vážnymi následkami," povedal pre rozhlasovú stanicu RMF Niedzielski. "Čo sa dalo uvoľniť v súčasnej situácii, sa uvoľňuje," dodal. Jeho hovorca Wojciech Andrusiewicz minulý týždeň vyzval Poliakov, aby ešte vydržali a pomohli tak zabrániť tretej vlne nákazy. V posledných dňoch sa počet nových prípadov nákazy i úmrtí v Poľsku znižuje. V pondelok hlásil rezort zdravotníctva 2503 novoinfikovaných a 42 súvisiacich úmrtí za 24 hodín.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články