Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

KORONAVÍRUS Rakúsko predlžuje lockdown o dva týždne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Ronald Zak
17.01.2021 13:45

VIEDEŇ - Rakúsko predlžuje lockdown o dva týždne - do 7. februára. Dôvodom sú obavy zo šírenia nového variantu koronavírusu, ktorý sa v decembri prvýkrát objavil v južnom Anglicku. Oznámil to v nedeľu rakúsky kancelár Sebastian Kurz, ktorého citovala agentúra DPA.


Obchody a služby sa začnú otvárať od 8. februára. Podmienkou je však významný pokles nových prípadov za deň, uviedol Kurz. Rakúsko malo pôvodne začať s uvoľňovaním opatrení 25. januára. Odborníci však varovali, že vláda by mala lockdown predĺžiť o niekoľko týždňov a sprísniť tiež protipandemické opatrenia. Reštaurácie a hotely však budú môcť obnoviť prevádzku najskôr v marci.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa prvotných zistení je britský variant koronavírusu SARS-CoV-2 v Rakúsku už pomerne rozšírený, píše DPA. V Rakúsku tiež bude po novom povinné dodržiavanie dvojmetrových rozstupov a nosenie respirátorov typu FFP2 v obchodoch a verejnej doprave.

V sobotu protestovalo v uliciach Viedne proti epidemiologickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí. Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára, aby odstúpil. V takmer deväťmiliónovom Rakúsku zaznamenali od začiatku pandémie 7082 úmrtí spojených s ochorením COVID-19 a viac ako 390.000 potvrdených prípadov.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články