°C

Sobota, 31. október 2020. Meniny má Aurélia, zajtra Denisa.

V Austrálii sa sprísňujú opatrenia: KORONAVÍRUS naberá na sile

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
14.07.2020 08:09

SYDNEY - Viaceré austrálske štáty v utorok sprísnili reštriktívne opatrenia v boji proti novému koronavírusu po tom, čo sa pandémia COVID-19 začala z juhovýchodu krajiny šíriť i do iných oblastí. Informovala o tom agentúra Reuters.


Južná Austrália a Nový Južný Wales zrušili plány týkajúce sa opätovného otvorenia spoločnej hranice, ku ktorému malo dôjsť 20. júla. Najľudnatejší štát Austrálie - Nový Južný Wales - zaviedol limity na počet ľudí v baroch - naraz tam bude môcť byť po novom najviac 300 hostí.

V štáte Queensland zase zaviedli povinnú dvojtýždňovú karanténu pre ľudí, ktorí v nedávnej dobe navštívili dve oblasti na západnom predmestí Sydney. Zmeny boli ohlásené po tom, čo v štáte Viktória zaznamenali nové prípady nákazy napriek tomu, že v jej hlavnom meste Melbourne bol minulý týždeň pre takmer päť miliónov obyvateľov zavedený takzvaný lockdown.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Počet aktívnych prípadov koronavírusu sa vo Viktórii zvýšil na takmer 2000 po tom, čo bolo za posledných 24 hodín nahlásených 270 infikovaných. "Situácia sa ešte nezačala zlepšovať. Verím však, že sa tak stane tento týždeň, no nemáme žiadne záruky," povedal hlavný predstaviteľ zdravotníctva v tomto štáte Brett Sutton. V Austrálii tak celkovo evidujú približne 10.000 nakazených a 107 úmrtí.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články