°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Stretnutie anonymných alkoholikov cez Zoom sa zvrtlo na krvavý horor: Prizeralo sa mu 20 ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Unsplash/Gabriel Benois
24.05.2020 22:10

NEW YORK - Istý muž z ostrova Long Island v americkom štáte New York údajne dobodal svojho otca, ktorý sa práve rozprával s dvadsiatimi ďalšími ľuďmi prostredníctvom videohovoru na platforme Zoom. O tomto prípade, ktorý sa stal vo štvrtok, informovala miestna polícia.


Podľa nej bol v byte len útočník so svojím 72-ročným otcom, ale inde pred monitormi počítačov sedelo dvadsať ďalších ľudí, ktorí mohli byť svedkami vraždy. Išlo o stretnutie skupiny Anonymných alkoholikov. Účastníci schôdzky si všimli, že jeden z nich im počas nej zmizol z obrazovky. Zavolali preto políciu, tej ale asi desať až 15 minút trvalo, kým sa jej podarilo zistiť identitu a adresu muža. Jeho 32-ročný syn pred policajtmi vyskočil z okna, chytili ho asi o poldruha kilometra ďalej. V nemocnici mu lekári ošetrili drobné poranenia, ktoré si spôsobil skokom z okna. 

Stretnutie anonymných alkoholikov cez
Zdroj: Getty Images

Muž bol obvinený z vraždy. Motív jeho činu nie je známy. Jeden z účastníkov videokonferencie, ktorý si neželal byť menovaný, neskôr televízii CBS opísal, že do miestnosti, kde muž sedel pri počítači, prišiel iný človek, ktorý bol nahý. Z postele strhol obliečky, dal ho na zem, ako by chcel niečo zakryť, a potom zakryl kameru, aby ho nikto nevidel.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články