ZVRAT vo vražde, ktorá rozdelila Rusov: FOTO Tri sestry zmasakrovali svojho otca, príšerné detaily činu | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

ZVRAT vo vražde, ktorá rozdelila Rusov: FOTO Tri sestry zmasakrovali svojho otca, príšerné detaily činu

Zdroj: Vkontakte.ru
10.10.2019 22:00

MOSKVA – Dievčatá spočiatku tvrdili, že zabíjali v sebaobrane, lebo "despotický a pedofilný" otec ich údajne dlhodobo sexuálne zneužíval a mučil. Aktuálne v prípade nastal zvrat. Tínedžerky svojho rodiča vraj pripravili o život v čase, keď bol pod vplyvom sedatív posadený v kresle. Z uvedeného vyplýva, že čin nespáchali zo sebaobrany.


Kristína mala 19, Angelika 18 a Mária 17 rokov, keď zavraždili svojho 57-ročného otca Michaila Chačaturjana v ich byte v Rusku. Mužovo telo v moskovskom paneláku objavila polícia vlani 27. júla.

M. Chačaturjan
ZVRAT vo vražde, ktorá
Zdroj: Vkontakte.ru

Sestry najprv hovorili, že na svojho otca zaútočili kladivom a loveckým nožom. „Napadol vás nožom?“ opýtal sa Márie operátor tiesňovej linky. „Áno,“ zakričala. „Kto otca bodol?“ pokračoval operátor. „Ja,“ reagovala Mária.

Mária
Sestry zavraždili svojho otca.
Zdroj: Profimedia

Keď prebehla rekonštrukcia vraždy, dievčatá svoje výpovede zmenili. „Bol pod sedatívami, užil ich veľa. Ja a Angelika sme sa k nemu priblížili zozadu, ona mala kladivo, ja som mala nôž,“ opísala Mária. Angelika doplnila, že predtým sa zdržiavala v kuchyni, kde otcovi pripravovala jedlo. „Opýtali sme sa našej najstaršej sestry, či nám pomôže. Súhlasila. Otcovi do očí nastriekala slzný sprej,“ opísala Angelika. „Bola som naľavo, Mária napravo. Najprv ho bodla nožom. Vtedy sa prebral. Potom som ho udrela kladivom. Dvakrát,“ dodala.

Angelika
Sestry zavraždili svojho otca.
Zdroj: Profimedia

Zranený muž však dokázal vyskočiť na rovné nohy. „Spýtal sa: „Čo sa to deje?“ spomína prostredná sestra. Keď sa jej detektív opýtal, či ich otec naozaj netušil, čo sa deje, Angelika mu len prikývla. Tá sa vo svojom svedectve navyše zmienila, že Kristína ho nechcela zabiť. „Kristína sa nás snažila presvedčiť, aby sme to nerobili. Prosila nás: „Nerobte to!“ dodala Angelika.

Kristína
Sestry zavraždili svojho otca.
Zdroj: Profimedia

Mária, ktorá bola v čase vraždy neplnoletá, by mohla byť odsúdená až na desať rokov. Jej staršie sestry si môžu odsedieť až dvadsať rokov.


Súvisiace: Vražda, ktorá otriasla Ruskom: VIDEO Tri krásne sestry popravili otca, tyran s maskou veriaceho


Tento prípad rozdelil Rusov na dva tábory. Jedni žiadajú, aby si sestry svoje tresty odpykali vo väznici. Druhí vyzývajú tamojšie úrady, aby boli prepustené, lebo konali v sebaobrane. Podľa stanice BBC až 300-tisíc ľudí podpísalo petíciu za ich oslobodenie.

Sestry zavraždili svojho otca.
Zdroj: Profimedia


Galéria

M. Chačaturjan Mária Angelika Kristína Sestry zavraždili svojho otca.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články