°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Brit (†71) navštívil kamaráta v karibskom raji: Horor na dovolenke, domov sa už viac nevráti

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: flickr / dalecarlson
05.09.2019 17:00

TURKS A CAICOS - Zatiaľ nemenovaný britský dovolenkár bol zastrelený pri lúpeži v turistickom raji na karibskom súostroví Turks a Caicos, ktoré sa nachádza približne 250 km severne od Haiti. Muž sem prišiel navštíviť svojho kamaráta, keď jeho dom na južnom pobreží prepadli dvaja ozbrojenci a pýtali peniaze. Odniesli si nielen hotovosť, ale aj prstene a hodinky. Ako presne k eskalácii násilia došlo, zatiaľ nie je jasné. Priateľ obete utrpel život neohrozujúce zranenia.


Žena na dovolenke v Španielsku zašla na romantické rande s neznámym chlapom: Hororový koniec

Ide už o druhú vraždu za tri dni na súostroví, v ktorom žije len 35 000 obyvateľov, pričom počet obetí v roku 2019 sa zvýšil na 10, uviedol podľa portálu MailOnline vo vyhlásení policajný komisár Trevor Botting.

Streľba v nočnom klube v Providenciales v sobotu večer si vyžiadala jedného mŕtveho a jedného zraneného. Botting dodal, že sa to musí zmeniť a nikto by nemal byť šťastný z toho, že na súostroví Turks a Caicos dochádza k nárastu zločinov so zbraňou.

Brit (†71) navštívil kamaráta
Zdroj: Getty Images

Začiatkom tohto roka ministerstvo zahraničia USA varovalo cestujúcich, aby pri návšteve súostrovia vzdialeného 1000 km juhovýchodne od Miami „zvýšili opatrnosť“. Americkí predstavitelia uviedli, že miestna zdravotná starostlivosť a vyšetrovanie trestných činov sú obmedzené.

Britské ministerstvo zahraničných vecí tvrdí, že „úroveň kriminality je pomerne nízka“, ale upozorňuje, že „väčšina trestných činov býva spôsobená vlámaniami a krádežami“.

Brit (†71) navštívil kamaráta
Zdroj: Getty Images

Územie bolo britským koloniálnym vlastníctvom a v rôznych časoch bolo zaradené ako súčasť Jamajky alebo Bahám. Od roku 1976 má vlastnú vládu a v roku 2002 bolo oficiálne označené ako zámorské územie Spojeného kráľovstva.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články