V Británii ide kvôli Brexitu do tuhého! Choď do r*ti, nadával premiérovi aj známy herec | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

V Británii ide kvôli Brexitu do tuhého! Choď do r*ti, nadával premiérovi aj známy herec

Hugh Grant, Boris Johnson
Hugh Grant, Boris Johnson
Zdroj: SITA/Nick Wall/Paramount Pictures via AP, SITA/AP/Kirsty Wigglesworth
30.08.2019 09:30

LONDÝN - Populárny britský herec Hugh Grant ostro kritizoval premiéra Borisa Johnsona za jeho kontroverzné rozhodnutie prerušiť zasadnutia britského parlamentu pred plánovaným odchodom Spojeného kráľovstva z Európskej únie. V emotívnom tweetu Grant použil vulgarizmy.


"Nezku*víš budúcnosť mojich detí. Nezničíš slobody, za ktoré v dvoch svetových vojnách bojoval môj dedko. Choď do riti ty príliš povýšenecká gumová hračka do vane. Británia je tebou a tvojím gangom sebeukájacích sa úradníkov znechutená," napísal Grant. Príspevok sa stretol s veľkým ohlasom - v priebehu niekoľkých hodín mal cez 80.000 zdieľaní a 335.000 lajkov.

Britský parlament nebude niekoľko týždňov pred plánovaným odchodom krajiny z Európskej únie zasadať potom, čo kráľovná Alžbeta II. v stredu prijala návrh Johnsonovej vlády, aby bolo zasadnutie od druhého septembrového týždňa prerušené až do 14. októbra. Poslanci tak budú mať minimum času na to, aby legislatívne cestou vylúčili brexit bez dohody. Británia má úniu opustiť 31. októbra.

Šéf opozičných labouristov Jeremy Corbyn odsúdil Johnsonov postup ako bezohľadný. Podľa neho ohrozuje demokraciu, a preto sa Corbyn pokúsi budúci týždeň nájsť legislatívny spôsob, ako prerušeniu rokovaní zabrániť. Následne chce vyvolať hlasovanie o nedôvere vláde. Predseda Dolnej snemovne, konzervatívec John Bercow označil premiérov zámer za ústavnú nehoráznosť. Naopak severoírska Demokratická unionistická strana (DUP), ktorá kabinet podporuje, premiérov postoj uvítala.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK
VIDEO: Twitter/Hugh Grant/Boris Johnson

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články