°C

Nedeľa, 5. júl 2020. Meniny má Cyril a Metod, zajtra Patrícia, Patrik.

Nebo nad Sýriou v plameňoch: Krajina hlási ďalší izraelský útok raketami

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: TASR/Sepahnews via AP
24.07.2019 06:16

DAMASK - Mimovládna organizácia informovala o strelách vypálených z Izraela, ktoré v stredu nadránom dopadli do oblasti južnej Sýrie a zasiahli vojenské pozície sýrskej armády a jej spojencov v provincii Dará. S odvolaním sa na správu Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) to uviedla agentúra AFP.


"Rakety, pravdepodobne izraelské", boli vypálené do južného regiónu vrátane oblasti vrchu Tel al-Hára v provincii Dará, informovala organizácia SOHR, ktorá sídli v Británii, no opiera sa o výpovede aktivistov priamo v Sýrii.

O "izraelskej agresii" v zmienenom regióne informovali aj izraelská štátna televízia a štátna tlačová agentúra SANA. V citovaných správach sa uvádza, že k stratám na životoch nedošlo. Zaznamenali však materiálne škody.

Bližšie informácie k incidentu, ku ktorému došlo mesiac po útoku Izraela v tej istej oblasti, k dispozícii bezprostredne neboli, píše agentúra AP. Izraelská armáda tieto správy nekomentovala. Židovský štát však opakovane podniká cielené útoky na vojenské ciele v susednej Sýrii, ku ktorým sa spravidla nevyjadruje.

Strategicky dôležitý vrch Tel al-Hára ležiaci na hranici provincií Kunajtra a Dará dobyli sýrska armáda a jej spojenci vlani v júli. Vrch Tel al-Hára poskytuje výhľad na oblasť Golanských výšin a priľahlého regiónu Hawrán a kontroluje ho sýrska armáda. Údajne sa na ňom nachádza základňa protivzdušnej obrany.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články