Na proteste zatkli desiatky ľudí: Medzi zadržanými boli aj stúpenci opozičného lídra | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Na proteste zatkli desiatky ľudí: Medzi zadržanými boli aj stúpenci opozičného lídra

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Zdroj: SITA/AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool
14.07.2019 22:00

MOSKVA - Ruská polícia zatkla v nedeľu desiatky účastníkov nepovoleného protestu v centre Moskvy. Medzi zadržanými bolo aj mnoho spolupracovníkov a stúpencov opozičného lídra Alexeja Navaľného, informovala agentúra AFP.


Na demonštrácii sa zúčastnilo takmer 2000 ľudí, ktorí protestovali proti snahám o vylúčenie opozičných kandidátov zo septembrových volieb do moskovského mestského zastupiteľstva. Úrady sa im údajne snažia znemožniť účasť na voľbách na základe vykonštruovaných obvinení z falšovania podpisov občanov potrebných na podporu nezávislých kandidátov.

Polícia pôvodne voči protestu nezasiahla, až keď sa väčšina jeho účastníkov po niekoľkých hodinách rozišla. Zásah sa začal až vo večerných hodinách, keď niekoľko desiatok demonštrantov avizovalo, že chcú zostať celú noc na nádvorí budovy moskovskej volebnej komisie. 

Policajti ich napokon rozohnali, pričom zatkli najmenej 38 protestujúcich, informovala webová stránka OVD-Info, ktorá monitoruje zatýkanie politických aktivistov v Rusku. Medzi zadržanými boli aj moskovský opozičný politik Iľja Jašin, ktorý podporuje Alexeja Navaľného, či protikorupčná právnička Ľubov Soboľová, ako aj viacero ďalších opozičných kandidátov. Samotný Navaľnyj sa podľa dostupných informácií na nedeľňajšom proteste nezúčastnil. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články