°C

Štvrtok, 4. jún 2020. Meniny má Lenka, zajtra Laura.

Dráma na diaľnici: Vodič (†54) kamióna zomrel za jazdy, idúci kolos zastavili ako v akčnom filme

Nočná dráma pri Leverkusene
Nočná dráma pri Leverkusene
Zdroj: Polícia Kolín nad Rýnom
12.05.2019 19:15

LEVERKUSEN - Vodič kamiónu sa v Nemecku na diaľnici pri meste Leverkusen odvážil k riskantnému manévru, keď si všimol, že po vozovke nekontrolovateľne ide iné 40-tonové vozidlo. Jeho šofér za jazdy skolaboval a zomrel. Informovala o tom polícia v Kolíne nad Rýnom.


VIDEO Hrôzostrašná smrť na diaľnici: Martin (†20) z Poltára si bol v Nemecku splniť sen, osudná chyba

Motoristi v stredu okolo 21.00 SELČ nahlásili polícii, že na diaľnici A1 medzi Leverkusenom a Remscheidom sa nápadne pomaly pohybuje ťahač s návesom. Vozidlo vybočilo z pravého jazdného pruhu a narážalo do stredových zvodidiel.

Vodiči ostatných kamiónov sa zaradili vedľa seba za tento ťahač, a tak diaľnicu "upchali" pre ďalšie autá. Dvaja vodiči vystúpili zo svojich áut a snažili sa ťahač idúci rýchlosťou asi 15 kilometrov za hodinu dobehnúť.

Keď prišli policajti, pribrzďovali ťahač svojou dodávkou a istý 43-ročný vodič kamiónu si stúpol na jej nárazník a odtiaľ rozbil postranné okno ťahača. Potom otvoril dvere a po schodíkoch vystúpal do kabíny a vozidlo zastavil.

Zdravotníci sa bezvýsledne pokúšali oživiť šoféra ťahača, odvážnemu záchrancovi ošetrili rezné rany, ktoré si spôsobil, keď rozbíjal okno a prestrkoval ním ruku do kabíny, aby otvoril dvere ťahača.


Galéria

Nočná dráma pri Leverkusene Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články