Svet sa môže aspoň na moment upokojiť: Výborné správy ohľadom duchovného vodcu dalajlámu | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Svet sa môže aspoň na moment upokojiť: Výborné správy ohľadom duchovného vodcu dalajlámu

Duchovný vodca dalajláma
Duchovný vodca dalajláma
11.04.2019 15:25

NAÍ DILLÍ - Tibetský duchovný vodca dalajláma sa už takmer zotavil z infekcie v oblasti hrudníka a pravdepodobne čoskoro opustí nemocnicu v Naí Dillí. S odvolaním sa na predstaviteľa Tibetu o tom vo štvrtok informovala agentúra DPA.


Osemdesiattriročného dalajlámu hospitalizovali v utorok v súkromnej nemocnici v Naí Dillí pre mierny zápal pľúc. Dalajláma sa už takmer zotavil a jeho stav je "99 percent v poriadku", povedal pre DPA hovorca Tändzin Taklha. "Preliečili mu zápal hrudníka a zajtra (piatok) ho prepustia z nemocnice," dodal s tým, že pred návratom do Dharamsaly zotrvá v Naí Dillí niekoľko dní.

V indickej tlači sa cez týždeň s odvolaním sa na policajné zdroje objavila správa, že dalajláma Tändzin Gjamccho, ktorý žije už 60 rokov v exile a sídli v meste Dharamsala v severoindickom zväzovom štáte Himáčalpradéš, pricestoval do Naí Dillí letecky v utorok ráno.

Aj keď je exilový duchovný vodca Tibeťanov aj naďalej veľmi obľúbeným hosťom a rečníkom na konferenciách, svoje verejné vystupovanie obmedzil a od roku 2016 sa nestretol so žiadnym svetovým lídrom.

Minulý týždeň dalajláma vystúpil na konferencii pedagógov a študentov v Naí Dillí. V odpovedi na otázku týkajúcu sa budúcnosti Tibetu v rámci Číny dalajláma zopakoval, že nechce pre Tibet nezávislosť, ale uprednostňuje "znovuzjednotenie" s Čínou za vzájomne prijateľných podmienok.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články