°C

Utorok, 27. október 2020. Meniny má Sabína, zajtra Dobromila.

Handra namiesto dámskych vložiek: Češka Tereza trpí v pakistanskom väzení, puká jej srdce

Tereza po vynesení rozsudku.
Tereza po vynesení rozsudku.
Zdroj: Profimedia
10.04.2019 21:00

ISLAMABAD – Tereza Hlůšková (22) by si mala v hrozných podmienkach pakistanského väzenia odpykať trest 8 rokov a 8 mesiacov za pašovanie takmer 9 kíl heroínu. V base sa nemá dobre a je úplne na dne. Pred pár dňami poslala svojmu advokátovi Asgharovi Dogarovi dlhý list, v ktorom ho prosí, aby sa intenzívne zaoberal jej prípadom.


Tereza Hlůšková, ktorú pred vyše rokom zadržali na pakistanskom letisku s deviatimi kilami heroínu, znáša život vo väzení veľmi ťažko. Už v minulosti sa sťažovala na zlé hygienické podmienky a pár mesiacov vo väzbe musela dokonca nosiť namiesto vložiek len handru! V pondelok napísala svojmu advokátovi dlhý list s tým, že je na dne a prosí ho, aby bol v jej prípade čo najaktívnejší. „Som taká smutná. Vo väzení už zostať nemôžem. Za mrežami mi pukne srdce,“ stálo v liste. „Slovami nedokážem popísať, čo cítim. Dúfam, že budete mať ohľad na moje city.“

Handra namiesto dámskych vložiek:
Zdroj: Profimedia

Zatiaľ neprávoplatný rozsudok sudcu Šahzáda Razu, ktorý Terezu poslal na takmer deväť rokov do väzenia, Češku zdrvil. Potom uvažovala nad zmenou obhajcu a rokovala so skutočným expertom, advokátom Naveedom Khanom Afridim, ktorý sa špecializuje na drogovú kriminalitu. Ten si však zapýtal príliš vysokú čiastku.

Handra namiesto dámskych vložiek:
Zdroj: Getty Images

Asghar Dogar naopak Tereze za svoje služby odpustil značnú sumu. Vďaka jej prípadu sa totiž mimoriadne zviditeľnil. Terezin prípad je v Pakistane výrazne medializovaný, každé pojednávanie súdu priťahuje veľkú pozornosť. Českej pašeráčke očividne neostalo nič iné, ako sa znovu obrátiť na Dogara. Tereza stále verí, že bude oslobodená a vráti sa späť do Česka k svojej rodine. To sa však zjavne nestane a pre pašeráčku bude veľkým víťazstvom, ak si bude môcť odpykať trest v českom väzení. Vzhľadom na to, že Česko nemá s Pakistanom uzavretú dohodu o vydávaní väzňov, to bude veľmi zložité.


Galéria

Tereza po vynesení rozsudku. Tereza po vynesení rozsudku. Tereza po vynesení rozsudku.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články