°C

Štvrtok, 6. august 2020. Meniny má Jozefína, zajtra Štefánia.

Brutálna bitka na diskotéke: FOTO Česká modelka (24) skončí v base, Denise o tvár rozbila pohár

Sarah Chlebková.
Sarah Chlebková.
Zdroj: Reprofoto/Novinky.cz, FB/Sarah Chlebková,
03.03.2019 22:00

BRNO – Nie všetky ženy sú krehké, obzvlášť nie Češka Sarah Chlebková (24), ktorá mala ambíciu stať sa slávnou modelkou. Sexi blondínka bola predtým, než 17-ročnej Denise o tvár rozbila pohár, súdená za napadnutie inej ženy. V base si tak odsedí 5,5 roka.


Najvyšší súd odmietol odvolanie Sarah Chlebkovej, ktorú justícia poslala za napadnutie 17-ročnej dievčiny na 5,5 roka do väzenia. Obžalovaná, ktorá sa snažila presadiť ako modelka, na diskotéke v Orlovej dievčaťu o tvár rozbila pohár. Nešlo pritom o jej prvý incident, ženy napádala už v minulosti.

Na nedatovanej snímke je Sarah Chlebková.
Sarah Chlebková.
Zdroj: FB/Sarah Chlebková

Najvyšší súd rozhodol v januári bez verejného rokovania, vo februári spis vrátil na Krajský súd v Ostrave, ktorého hovorkyňa Karin Kantorová oznámila výsledok dovolacieho konania. Zdôvodnenie zatiaľ nie je dostupné.

Žene za útok hrozilo 5 až 12 rokov väzenia. Pred necelým rokom zamietol jej odvolanie Vrchný súd v Olomouci, podľa ktorého je uložený trest 5,5 roka primeraný.

Na snímke je obvinená Sarah Chlebková (vľavo).
Sarah Chlebková.
Zdroj: Reprofoto/Novinky.cz

Chlebková bola za obdobnú trestnú činnosť už v minulosti súdená. Po prvom incidente jej pomohlo amnestijné rozhodnutie vtedajšieho prezidenta Václava Klausa. V roku 2014 potom v bare na ostravskej Stodolnej ulici napadla inú ženu. Aj vtedy ju udrela pohárom do hlavy. Ostravský okresný súd Chlebkovej za výtržníctvo a pokus o ublíženie na zdraví udelil 3-ročný podmienečný trest. Skúšobná doba mala trvať do roku 2020.

Na nedatovanej snímke je Sarah Chlebková.
Sarah Chlebková.
Zdroj: FB/Sarah Chlebková

Žena ale podľa verdiktu v násilnom správaní pokračovala. Keď jej na diskotéke v Orlovej vadil tanec 17-ročnej Denisy, najprv ju podľa obžaloby chytila ​​za vlasy, potom jej pohár rozbila o hlavu.

Dievča utrpelo rezné rany na tvári, zostali jej jazvy. Podľa znalcov ale zranenia mohli byť oveľa vážnejšie, napríklad keby črepy zasiahli oko.


Galéria

Sarah Chlebková. Sarah Chlebková. Na snímke je obvinená Na nedatovanej snímke je Sarah Chlebková.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články