°C

Pondelok, 17. február 2020. Meniny má Miloslava, zajtra Jaromír.

Šokujúci prípad: Muž kvôli poistke predstieral smrť, otrasný čin nič netušiacej manželky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.10.2018 13:20

ČANGŠA - Číňan, ktorý predstieral svoju smrť, sa prihlásil na polícii po tom, ako jeho manželka v dôsledku mužovej údajnej smrti zabila seba aj ich dve deti. Tridsaťštyriročného muža prehlásili za mŕtveho po tom, ako jeho auto objavili v rieke, i keď telo nikdy nenašli.


Svojej žene nepovedal, čo plánuje urobiť a teda verila, že zomrel. Napísala list na rozlúčku, vzala obe deti a skočila s nimi do rybníka. Muž sa následne minulý piatok prihlásil na polícii v provincii Chu-nan. Zadržali ho pre obvinenia z poistného podvodu a úmyselnej škody na majetku.

Muž začiatkom septembra uzavrel poistku na jeden milión čínskych jüanov (v prepočte približne 125-tisíc eur), ktorý po jeho smrti mala dostať manželka, ktorá však o poistke nevedela. Devätnásteho septembra si požičal auto a prostredníctvom dopravnej nehody predstieral svoju smrť. Muž mal dlhy približne stotisíc čínskych jüanov (v prepočte takmer 12,5-tisíc eur).

Jedenásteho októbra našli v rybníku neďaleko ich domu telá 31-ročnej ženy, jej štvorročného syna a o rok mladšej dcéry. Manželka v liste na rozlúčku uviedla, že sa pripoja k manželovi, keďže vždy chcela, aby ich rodina bola pokope. O deň neskôr sa muž objavil na policajnej stanici, kde sa rozplakal a prezradil, že si požičal peniaze na zaplatenie výdavkov spojených s liečbou dcéry, ktorej diagnostikovali epilepsiu.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články