Britský záchranár sa pustil do Elona Muska: V Thajsku chcel iba vyvolať senzáciu | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Britský záchranár sa pustil do Elona Muska: V Thajsku chcel iba vyvolať senzáciu

Elon Musk hovoril o záchrannej akcii v Thajsku.
Elon Musk hovoril o záchrannej akcii v Thajsku.
Zdroj: SITA/AP Photo/Kiichiro Sato/Thai NavySEAL Facebook Page via AP
15.07.2018 08:50

BANGKOK - Britský potápač, ktorý pomáhal zachraňovať chlapcov zo zatopenej jaskyne v Thajsku, označil ponuku amerického miliardára Elona Muska na využitie jeho miniponorky pri záchrannej akcii ako pokus o vyvolanie senzácie. Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra DPA.


"Ponorka nemala najmenšiu šancu uspieť. Nemal predstavu o tom, aký bol priechod jaskyne. Ponorka merala približne päť stôp a šesť palcov (približne 1,7 metra), bola neohybná, takže by nevedela obchádzať žiadne prekážky. Neprešla by ani prvých päťdesiat metrov v jaskyni... obyčajný pokus o zvýšenie publicity," uviedol Vern Unsworth.

Záchranná akcia v thajskej
Zdroj: SITA/AP/Thai NavySeal via FB

Unsworth bol súčasťou medzinárodného tímu jaskynných potápačov, ktorý zachránil skupinu 12 thajských chlapcov a ich futbalového trénera. Dvanásť futbalistov, chlapcov vo veku 11 až 16 rokov, a ich 25-ročný tréner uviazli v jaskynnom komplexe Tcham Luang Nang Non v provincii Čiang Rai na severe Thajska 23. júna, keď im blesková záplavová voda znemožnila vyjsť jediným východom z jaskyne.

Uprostred prebiehajúcej záchrannej operácie Musk z Thajska napísal na Twitteri: "Práve som sa vrátil z jaskyne číslo 3." Myslel tým veliteľské centrum záchranárov nachádzajúce sa priamo v jaskynnom komplexe. Na sociálnej sieti zverejnil aj fotografie z vnútra jaskyne a video zachytávajúce ľudí, ako sa brodia priestorom po pás vo vode. Musk ponúkol potápačom ponorku "vo veľkosti dieťaťa", nazvanú Diviak - po detskom futbalovom tíme, ktorého členovia v jaskyni uviazli. Skupina zachránených futbalistov sa momentálne zotavuje v nemocnici, pričom prepustiť by ich mali na budúci týždeň, vo štvrtok 19. júla.


Galéria

Elon Musk hovoril o Záchranná akcia v thajskej

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články